22-04-2017 IX Rodzinne Grand Prix Rokietnicy w Biegach im. Dominiki

0
1642

Grand Prix Rokietnicy w biegach im. Dominiki po raz dziewiąty. Kilka ważnych zmian i nowości

Bieg Wiosny już 22 kwietnia w Pawłowicach

Za oknem robi się coraz cieplej, a pogoda sprzyja sportowym aktywnościom. To znak, że nadszedł czas na rozpoczęcie sezonu biegowego także w Rokietnicy. Już wkrótce, 22 kwietnia (sobota), odbędzie się BIEG WIOSNY w ramach IX Grand Prix Rokietnicy w biegach im. Dominiki, w którym mogą startować WSZYSCY! Zarówno indywidualni zawodnicy, jak i grupy znajomych, przyjaciół czy całe rodziny.

Podobnie jak w zeszłym roku, zapraszamy do Przystani Rowerowej w Pawłowicach, gdzie kolejny raz ugoszczą nas gospodarze obiektu – Państwo Laura Augustyniak i Michał Sokołowski.

Tradycyjnie w ramach Biegu Wiosny odbędzie się:

  • Bieg rodzinny dla tych, dla których uzyskany czas nie ma znaczenia
  • Bieg główny dla bardziej wytrawnych zawodników, z profesjonalnym pomiarem czasu oraz podziałem na 4 kategorie
  • Bieg dla maluchów na 50 m, w którym mogą wziąć udział najmłodsi biegacze
  • Nordic walking dla amatorów aktywnych spacerów, tym razem z podziałem na dwie kategorie: PANIE (NWK) oraz PANOWIE (NWM).

 

Trasa biegu ponownie powiedzie duktami leśnymi. Urokliwy krajobraz z pewnością umili deklarowany dystans. Z mapą trasy można zapoznać się na www.rokietnica.pl.

Tegoroczne nowości i ważne informacje:

  • Rejestracja elektroniczna na rokietnica.pl dla wszystkich biegów będzie trwała od 22 marca do 18 kwietnia
  • Bieg główny: aby zapewnić jak najwyższą jakość, oprócz przeprowadzanego już w roku ubiegłym profesjonalnego pomiaru czasu, w tym roku oferujemy zawodnikom dodatkowe korzyści. Tym razem zawodnicy biegu głównego otrzymają numer startowy na własność (bez konieczności zwrotu). Dodatkowo otrzymają wiadomość sms z numerem startowym oraz przypomnieniem o możliwości odbioru pakietu. Rejestrując się w dniach od 22 marca do 18 kwietnia, zapłacicie za to wszystko jedynie 5 zł. Spóźnialscy będą mieli możliwość rejestracji w dniu imprezy, jednak w tym wypadku opłata będzie wynosić 10 zł. Tak więc z decyzją o starcie lepiej nie czekać do ostatniej chwili 🙂
  • Udział w pozostałych biegach, a więc: biegu rodzinnym, dla maluchów i nordic walking jest całkowicie darmowy.
  • Pakiety startowe: będzie można odbierać wcześniej, tzn. w środę 19 kwietnia (w godz. 12-15.30), czwartek 20 kwietnia i piątek 21 kwietnia (w godz. 7.30-15.30) w Urzędzie Gminy w Rokietnicy, pokój nr 16. Po odebraniu pakietu startowego wcześniej, nie ma konieczności zapisywania się w dniu zawodów i oczekiwania w (czasem długich) kolejkach do biura zawodów, ponieważ wszystkie niezbędne formalności zostaną już dopełnione. Wystarczy więc pojawić się przed startem wybranego biegu.

22 kwietnia będziemy na Państwa czekać w biurze biegów od godz. 8.45. Zapisy dla osób, które nie dokonały rejestracji elektronicznej, oraz wydawanie pakietów startowych, które nie zostały odebrane wcześniej, trwać będą do godz. 9.30.
Na wszystkich uczestników czekać będzie posiłek regeneracyjny, a na najmłodszych animacje.
Ponieważ każda rodzina powinna mieć równe szanse, w tym roku również nie przyznajemy punktów. Ważny jest udział, dobra zabawa i radość ze wspólnie spędzonego czasu. Na nagrodę główną, w drodze losowania, będzie miała szansę każda rodzina, która, otrzymując potwierdzenie udziału na specjalnym, rodzinnym identyfikatorze,  weźmie udział we wszystkich trzech biegach w ramach Grand Prix.

Formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej, regulamin oraz więcej informacji znajduje się  na www.rokietnica.pl.

Zapraszamy i do zobaczenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ