Wieści z sołectwa Rokietnica

0
891

W niedzielę Palmową w klubie sołeckim Mrowino-Cerekwica odbyła się I X edycja wielkopolskiego Konkursu Koszy Wielkanocnych, w którym już po raz dziewiąty uczestniczyło sołectwo Rokietnica.   Tym razem zajęliśmy II miejsce w kategorii Wystawca Zbiorowy,  za Stowarzyszeniem  Emerytów i Rencistów „Pod Kasztanami” z Cerekwicy.  Gratuluję  zwycięstwa!

Serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu kosza i dekoracji. W koszu znalazły się przygotowane specjalnie na te okazję  tradycyjne potrawy : chleb, szynka , kiełbasa, baranek z masła, mazurek,  jaja  i świąteczna baba oraz  własnoręcznie zrobione pisanki. Elementem dekoracyjnym był duży biały szydełkowy zając   wykonany przez złote rączki pani Tereni. Z jej rąk wyszły też szydełkowe kury i kogut, które w tzw. babcinej  „kuszce” wyłożonej sianem  wysiadywały naturalne jaja kurze i przepiórcze. Było również jajo strusie.                                                                                                      Soczysta zieleń zboża, tulipany, bratki i  barwinek na białej szydełkowej serwecie skłaniają do refleksji.   Jest czas przemijania , z którego pozostają wspomnienia i jest czas rodzenia się do nowego życia , które niech będzie radością….

Raz jeszcze składam gorące podziękowanie wykonawcom tego kosza.

Żałuję, że w tym roku , po raz pierwszy sołectwo nie uczestniczyło w wystawie „Stół Wielkanocny pięknie nakryty „.   Tak się złożyło, ze zabrakło zarówno wykonawczyń – Klubu Kobiet Aktywnych, który się rozwiązał jak i pomieszczenia, gdyż dawny GOK został zagospodarowany przez świetlicę socjoterapeutyczną.

Na koniec sołectwo informuje, że z funduszu sołeckiego na 2017 rok zostały zakupione nowe tablice informacyjne, które rozmieszczono w  5  punktach sołectwa. Nowe tablice poprawią estetyczny wygląd sołectwa i wpłyną korzystnie na wizerunek Rokietnicy.

Sołtys Józef Fudala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ