Rokietnickie Wierzby. Pogląd od strony estrady.

0
1196

Spotkania w okresie przedsylwestrowym podsumowujące osiągnięcia Gminy Rokietnica w kończącym się roku stały się tradycją.

Hala ROS, współorganizatora spotkania w dniu 27. grudnia wypełniła się niemal po brzegi zaproszonymi zacnymi gośćmi i licznie zasiadającymi na trybunach mieszkańcami gminy. Wszyscy goście zostali zaskoczeni wręcz perfekcyjnym przygotowaniem całej imprezy, a przecież organizowali ją amatorzy. Brawo. Zgodnie z programem, wójt gminy Bartosz Derech przypomniał osiągnięcia gminy w ubiegłym roku, a było ich wiele : VIII miejsce w Polsce w klasyfikacji Gmin, VII miejsce w kraju w klasyfikacji wójtów. Zasłużone gratulacje składali – Starosta Poznański Jan Grabkowski, senator RP  Piotr  Florek, poseł Bartłomiej Wróblewski. Stałym punktem spotkania było coroczne wręczanie statuetek „Rokietnicka Wierzba”. To zaszczytne wyróżnienia otrzymali : ks. Krzysztof Andrzejewski – proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Sobocie, Andrzej Deckert – kanclerz Akademii Wieku Dostojnego, oraz Centrum Tenisowe Sobota.

Moje, osobiste refleksje od strony estrady.

Zasiadając tuż przed estradą mogłem podziwiać dopiętą w szczegółach organizację i nietypową aranżację sceny. Scenariusz dopięty w szczegółach. Pełen profesjonalizm. Stając na scenie i patrząc na liczną widownię znalazłem się w innej rzeczywistości, do której nie przywykłem. Stremowany, zaskoczony, odbierając „Wierzbę” miałem wiele wątpliwości : czy na pewno trafiła we właściwe ręce?. Znam osobiście wielu, którzy bardziej przysłużyli się lokalnej społeczności, a nadal stoją w poczekalni Kapituły Rokietnickiej Wierzby. Patrząc niejako z góry na ludzi, którzy brawami przyjęli tę nominację, wątpliwości trochę się rozwiały. Zobaczyłem ludzi klaskających z wyrazem uznania tego czego dokonałem. Akademia Wieku Dostojnego okazała się pierwszą w Polsce wiejską  placówką kształcenie nieustannego dla wszystkich, a przede wszystkim osób już nieaktywnych zawodowo. Jest przykładem, że można działać bez żadnego wsparcia finansowego.

              Wasze gratulacje są dla mnie najlepszą zapłatą. To miłe i zobowiązujące. Serdecznie dziękuję. Stojąc na podwyższeniu estrady, ogarniająca satysfakcja nie pozwoliła jednak nie zauważyć na szczęście nielicznych , pustych krzeseł zarezerwowanych dla przedstawicieli lokalnego samorządu. Jeśli przyjąć, że uroczystość miała niejako charakter wspólnego ( XLVIII! Interpretacja własna) Nadzwyczajnego Posiedzenia Rady Gminy połączonej z udziałem  mieszkańców, ta sytuacja jest dla mnie co najmniej dziwna.

I jeszcze jedno moje prywatne spostrzeżenie. Spotkałem wszystkich ( no może prawie wszystkich) uczestników Rokietnickiej Gali  odpowiednio ubranych stosownie do rangi spotkania. Niektórym, nielicznym zabrakło jednak  „kindersztuby”, co było zauważone przez uczestników ROSgwiazdki.

Gdyby  student przyszedł na egzamin ubrany jak na spotkanie przy grillu usłyszałby : jest pan nieprzygotowany. Proszę przyjść w następnym terminie. Chciałbym, by to zostało odczytane jako mój komentarz.

Andrzej Deckert – laureat Rokietnickiej Wierzby 2017.

 

Komunikat Akademii Wieku Dostojnego

Sekcja „zdrowy kręgosłup”.

Zajęcia dla kobiet i mężczyzn odbywają się w poniedziałki godz. 19.15 , w czwartki godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury. Ćwiczenia prowadzi mgr reh. Agnieszka Łaszcz. Zapisy na miejscu. Należy zabrać matę fitness. Opłata za 1. ćwiczenie 7 zł. Pierwsze zajęcia gratis!.

Sekcja „Nordic Walking”

zajęcia odbywają się w środy o godz. 18.30. Zbiórka przy ROS ie od strony ronda. Profesjonalne treningi prowadzi Dariusz Kosicki Instruktor Polskiej Federacji Nordic Walking. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Sekcja komputerowa.

Zajęcia odbywają się w sali komputerowej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy w każdy piątek, godz. 14.15. zajęcia na każdym poziomie zaawansowania prowadzi Marzena Idkowiak – nauczyciel tutejszej szkoły. Zajęcia są bezpłatne.

 

Gorąco zachęcamy słuchaczy Akademii i sympatyków do udziału w proponowanych zajęciach, także na cykliczne spotkania z wykładowcami i Rokietnicką Orkiestrą Dętą w sali GOK. Terminy spotkań mających otwarty charakter są zamieszczane w Rokickich Wiadomościach i na stronie internetowej GOK.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ