Przedszkola Mrowino i Napachanie

0
1827

W Przedszkolu w Napachaniu…

Miesiąc grudzień to dla wszystkich dzieci na całym świecie wyjątkowy czas, milusińscy z przedszkola w Napachaniu także mieli okazję się o tym przekonać. Na początku miesiąca w każdej sali zagościła choinka i piękny świąteczny nastrój. Dzieci miały okazję pomóc w przygotowaniu dekoracji, ozdabianiu drzewek, czy wycinaniu śnieżynek .W całym przedszkolu słychać było śpiew świątecznych piosenek oraz wszędzie można było poczuć zapach świeżo upieczonych pierniczków. Wszystko po to żeby i w naszym przedszkolu zagościła magia tego wspaniałego okresu jakim są Święta Bożego Narodzenia.

Na początku miesiąca nasze maluszki odwiedziła Pani z pieskami. Opowiedziała o tym jak prawidłowo się nimi zajmować, co takiego jedzą i jak można się z nimi bawić. Dzieci miały okazję pogłaskać psiaki i pobawić się z nimi.

Dnia szóstego grudnia nasze przedszkolaki miał odwiedzić Mikołaj, niestety z racji ogromu pracy nie mógł przybyć osobiście, wysłał jednak na pomoc swoich pomocników- nasze Panie dyrektor. Każda z grup: Leśne Duszki, Żabki, Krasnoludki i Tropiciele zostały obdarowane prezentami. Panie Dyrektor złożyły mikołajkowe życzenia a dzieci zaśpiewały świąteczne piosenki.

W tym wyjątkowym czasie nie zabrakło również występów dla naszych kochanych rodziców. Kolejno w każdej z grup odbyły się Wigilie Przedszkolne, połączone z akademią, poczęstunkiem oraz warsztatami dla dzieci i rodziców. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami przygotowały świąteczne przedstawienia z ogromem piosenek, wierszy oraz układem tanecznym. Milusińscy przygotowali również świąteczne upominki dla swoich rodziców. Były życzenia, mila i radosna atmosfera, dużo uśmiechu i zadowolenia!

Nie zabrakło również wspólnego wigilijnego posiłku. Panie nauczycielki razem z grupą pomocników przygotowały w największej sali stoły nakryte białym obrusem. Dzieci usłyszały moc serdecznych życzeń i tak wspólnie zjedliśmy świąteczny obiad, a to nie był koniec atrakcji tego dnia! Po skończonym posiłku odwiedził nas Gwiazdor. Siwy Pan z długą brodą przywitał każdego z przedszkolaków zapytał o imię i o to czy dzieci były grzeczne w tym roku. Dla wszystkich przygotował gwiazdkowy prezent, a kiedy wręczał je dzieciom prosił o to, aby były grzeczne w kolejnym roku. Cała sala wypełniła się uśmiechniętymi dziecięcymi twarzami, a radość towarzyszyła wszystkim do końca dnia.;)

 W niedzielę 13 stycznia już po raz 27 zagrała WOŚP. Także nasza placówka dołożyła starań, aby pomóc w organizacji tego dnia. Dzieci pod okiem swoich Pań zaraz po świętach rozpoczęły próby do występów na scenie WOŚP. Nasze dzielne przedszkolaki przygotowały występ taneczny. Dzieci jako dumni tancerze wcieliły się w postacie smerfów. Był „Loczek blond”, a także nieco szybsze rytmy do utworu Shakiry. Nie zabrakło również wizyty Gargamela. Dzieci pełne energii i odwagi zaprezentowały się świetnie i przyciągnęły mnóstwo widzów.

                                                                      Ewa Abramczyk nauczyciel Przedszkola w Napachaniu

W Przedszkolu w Mrowinie …

Grudzień w przedszkolu w Mrowinie upłynął w atmosferze przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj, który w tym roku był tak zajęty, że poprosił o pomoc w roznoszeniu prezentów nasze Panie Dyrektor. Kilka dni później dzieci z  wszystkich grup zaprosiły swoich rodziców na  wspólne warsztaty, na których zdobili figurki świąteczne i przygotowywali bombki na choinkę. Radość i szczęście na twarzach dzieci i ich rodziców były bezcennym widokiem i dowodem na to jak ważny jest wspólnie spędzany czas.

Okres oczekiwań zakończył się oczywiście uroczystą Wigilią w przedszkolu i wizytą upragnionego Gwiazdora J Warte podkreślenia jest to, że dzieciom sprawiło wiele radości wspólne zdobienie sal przedszkolnych, ubieranie choinek, przygotowywanie stołów do Wigilii i śpiewanie kolęd. Rodzicom bardzo dziękujemy za pomoc w naszych przygotowaniach.

Styczeń to przede wszystkim czas przygotowań do wielkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze przedszkole reprezentowała grupa taneczna pod przewodnictwem pani Ani Talarowskiej. Kadra całego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z Paniami Dyrektor przygotowała występ niespodziankę- mikołajkowy taniec w rytmach Zumby. Zarówno dzieci, jak i wszystkie panie włożyły wiele serca w przygotowania do tegorocznego, już! 27 finału WOŚP. Rodzicom dziękujemy za tak liczne przybycie i licytację prac wykonanych przez dzieci.

                                      Sylwia Ciborska-nauczyciel Przedszkola w Mrowinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ