Listopad w OSP Mrowino

0
1169

Wyróżnieni

Na łamach listopadowego wydania ogólnopolskiego miesięcznika Strażak możemy odnaleźć obszerny artykuł o OSP Mrowino. Nasza jednostka, jej działania i sukcesy, już po raz kolejny zostały docenione przez Redaktorów czasopisma. Jako strażacy nie tylko bierzemy czynny udział w akcjach, ale również działamy na rzecz mieszkańców. Nasza ciężka praca i zaangażowanie zostało zauważone i opisane. Wizyta Pani Redaktor Pani Iwony Legędź była dobrą okazją do pochwalenia się naszą najcenniejszą statuetką, czyli Florianem, którego otrzymaliśmy za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Floriany”, opowiedzenia o naszej działalności oraz wyposażeniu. Nie zapomnieliśmy również wspomnieć o naszej Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej.

Gorąco zachęcamy wszystkich do przeczytania artykułu!

 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Nasi najmłodsi druhowie regularnie spotykają się w remizie, by z każdym tygodniem poszerzać swoją wiedzę. Zgłębiają tajniki musztry, uczą się jak prawidłowo zbudować linię gaśniczą, czy też jak zachować się w skrajnych sytuacjach np. podczas zadymienia w domu. Nie obca jest im również wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych Strażaków!

 

Podziękowania

W dalszym ciągu współpracujemy ze Stowarzyszeniem Pod Kasztanem, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za zainteresowanie, aktywny udział w szkoleniach oraz poczęstunek (placki były wyśmienite!). Wierzymy, że nasza dalsza współpraca również będzie owocna.

Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom Mrowina i Cerekwicy. To dzięki Stowarzyszeniu Pod Kasztanem, naszym mieszkańcom oraz wszystkim ludziom dobrego serca, jednostce OSP Mrowino udało się odnieść tyle sukcesów w 2017 r.

 

Wkrótce w OSP Mrowino

Dzięki inicjatywie Pani Sołtys, Pani Róży Lubka oraz poparciu mieszkańców, nasza jednostka wzbogaci się o nowy zakup, o którym szerzej opowiemy po jego realizacji.

Obecnie naszym kolejnym projektem, a zarazem celem do realizacji jest dalsze propagowanie wiedzy z zakresu Pierwszej Pomocy, jak również edukacja dotycząca ochrony środowiska. Więcej informacji na temat nowych projektów naszej jednostki wkrótce…

 

Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony www.osp-mrowino.pl oraz strony na Facebooku.

 

MM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ