Festiwal Jeździecki w Baborówku

0
1237

                                                          Baborówko, 01 lipca 2017 r.

 

Próba terenowa przyniosła wiele emocji zawodnikom i kibicom w drugim dniu 10. Festiwalu Jeździeckiego Baborówko

Po drugim dniu zawodów i pełnej wyzwań próbie terenowej zaszło sporo zmian w klasyfikacjach konkursów miedzynarodowych. Sobota rozstrzygnęła też wyniki konkursów krajowych CNC L i CNC P.

W najważniejszym konkursie międzynarodowym CIC3* o nagrodę Kuhn – Maszyny Rolnicze pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego na prowadzenie wysunęła się fińska amazonka Sanna Siltakorpi (FIN) na Bofey Bridge. Niklas Lindback (SWE), który był liderem w tym konkursie po piątkowej próbie ujeżdżenia, dziś w crossie zaliczył poważne wyłamanie na jednej z przeszkód i zrezygnował z dalszej rywalizacji. Na drugim miejscu w tym konkursie uplasował się dobrze znany polskiej publiczności niemiecki Mistrz oraz trener Polskiej Kadry Narodowej Andreas Dibowski (GER) na Wolfsmond.

W ramach konkursu CIC3* rozgrywane są Mistrzostwa Polski Seniorów 2017. Dziś w próbie terenowej znakomicie poradzili sobie Paweł Spisak (POL) i Banderas i to ta para wśród Polaków jest teraz na pierwszym miejscu (na ósmym miejscu w klasyfikacji ogólnej konkursu). Drugim Polakiem w tym konkursie jest Mateusz Kiempa (POL) i Lassban Radovix (na dziesiątym miejscu w klasyfikacji ogólnej konkursu), a na trzecim – Jan Kamiński (POL) i Senior (na jedenastym miejscu w klasyfikacji ogólnej konkursu). Niestety, szansę na obronę tytułu stracił Mistrz Polski Seniorów 2016 Michał Knap, który dziś z koniem Bob The Builder zaliczył na trasie crossu upadek i tym samym został wyeliminowany z dalszej rywalizacji. Jutro próba skoków, która ostatecznie wyłoni Mistrza Polski Seniorów 2017.

W trzech długich gwiazdkach, konkursie CCI3* o nagrodę Lotto, swoją pozycję lidera utrzymał dziś Paweł Spisak (POL) na Admirale. Tuż za nim uplasowała się belgijska amazonka Karin Donckers (BEL), która w tym konkursie rywalizuje na dwóch koniach. Na drugiej pozycji jest ona z Jalapeno, a na trzeciej – z Gini Ten Hunsel.

W konkursie CIC2* o nagrodę Steico, pod patronatem Wechta na prowadzenie wysunęła się Anna Nilsson (SWE) na Candy Girl. Wczoraj po próbie ujeżdżenia amazonka zajmowała pierwsze miejsce ex aequo z Andreasem Dibowskim (GER) na Belfaście 35, który dziś przekroczył minimalnie normę czasu i tym samym spadł w klasyfikacji na drugą pozycję. Na trzecim miejscu w tym konkursie jest Mateusz Kiempa (POL) i Ambrozio J.

Pozycję liderki w konkursie CIC1* utrzymała niemiecka amazonka Pauline Knorr (GER) i Cayetano’s Landlord. W świetnej formie była tu też Karin Donckers (BEL), która w konkursie wystartowała na dwóch koniach: z Nolimit VDB Z jest obecnie na drugim miejscu, a z Un Amour De Texo – na miejscu czwartym. Miejsce trzecie zajmuje Lois Chabot (BEL) i Barlison.

Sobota przyniosła rozstrzygnięcia konkursów krajowych. W serii seniorów w konkursie CNC L o nagrodę Carr Day Martin, pod patronatem BS Duszniki zwyciężył Kamil Rajnert i Komtessa, drugie miejsce należało do Michała Knapa i Postman Pat, a trzecie – do Ksawerego Śnieguckiego i Red Dream Princes. W serii juniorów najlepsza była Wiktoria Król i Mały Książę. Na drugim miejscu uplasowała się Sylwia Rychlik na Florentinie, a na trzecim – Alicja Rotter na koniu Wendhetta.

W konkursie CNC P o nagrodę Thule, pod patronatem Międzynarodowych Targów Poznańskich wygrała niemiecka amazonka Nadine Marzahl (GER) na koniu Victoria 108. Drugie miejsce należało do Weroniki Knap na Sterntaler 67, a trzecie – do Kim Heitmann na Coralle S.

  1. Festiwal Jeździecki Baborówko to jednocześnie szósta eliminacja Pucharu Polski WKKW. Wyniki ze wszystkich konkursów liczą się do pucharowego rankingu.

 

Pełne rezultaty dostępne są na: https://zawodykonne.com/zawody/45/tour/78#week26

 

  1. Festiwal Jeździecki Baborówko zakończy jutrzejsza próba skoków, która wyłoni zwycięzców wszystkich konkursów międzynarodowych oraz Mistrza Polski Seniorów 2017. Start zawodów o godz. 10.15.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ