Nowy sezon 2018/2019 w karate otwarty zawodami w Kościanie i Krotoszynie

0
1022

W sobotę 13.10.2018 w Hali Widowiskowo Sportowej w Kościanie odbyły się XII Zawody Karate Dzieci i Młodzieży . Były to zawody rangi między wojewódzkiej . W zawodach wystartowało 251 zawodników z 28 klubów między innymi z Wrocławia, Bielsko- Biała czy Prudnika. UKS Błyskawice reprezentowało 10 zawodników. W klasyfikacji medalowej jako najlepszy Tim zajęliśmy 14 miejsce zdobywając 6 medali ;1 złoty, 1 srebrny i 4 brązy. Turniej odbył się pod patronatem Wielkopolskiego Okręgowego Związku Karate Olimpijskiego oraz Polskiej Unii Karate. Podopieczni trenera Jarosława Kuca stoczyli szereg niezwykle emocjonujących  walk z zawodnikami z całego województwa w konkurencjach kata i kumite.

Złoty medal wywalczył Dominik Suszka startujący w barwach klubu Kuzisport w konkurencji kumite, srebrny medal  wywalczyła Julia Suszka w konkurencji kumite, brązowe medale wywalczyli – Paweł Grochowski w konkurencji kata, Szymon Śniegocki w konkurencji kata, Dominik Suszka w konkurencji kata oraz nasza drużyna w składzie Bartosz Prusak, Szymon Śniegocki, Michał Weber w konkurencji kata drużynowym. Na wyróżnienie za waleczność oraz charakter w swoich walkach zasłużyli ; Viktor Jachalski, Antoni Kobusiński, Kacper Skąpski i  Hanna Weber którzy ostatecznie klasowali się   poza podium.

Dwa tygodnie później w niedzielę 28.10.2018 w Krotoszynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Polskiej Unii Karate w karate WKF Strefy B. Są to  jedne z najważniejszych naszych rankingowych zawodów, które są wysoko punktowane. Wzięło w nich udział 81 zawodników w wieku 12-13 lat z 22 klubów województw Wielkopolski, Kujawsko-Pomorskiego i Kujawskiego ( Bydgoszcz, Inowrocław, Kępno czy Toruń ). Klub UKS Błyskawica wystawił dwóch zawodników spełniających te kryteria wiekowe w składzie Julia Suszka i Paweł Grochowski którzy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite. Każdy z nich walczył w pięciu-sześciu walkach. Ostatecznie zdobyli dwa medale ( jeden złoty i 1 srebrny medal).

Złoty medal wywalczył Paweł Grochowski w konkurencji kata indywidualnym młodzików, srebrny medal wywalczyła Julia Suszka w konkurencji kumite indywidualne młodziczek + 50 kg. Wyjazd na zawody do Krotoszyna finansowany był z budżetu Gminy Rokietnica.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów. Medale są ważne i cieszą , ale liczy się przede wszystkim postawa i zaangażowanie. Tego z pewnością naszym młodym adeptom  nie brakuje. Specjalne podziękowania dla naszego trenera Jarosława Kuca za trud i wysiłek włożony w trening  zawodników.