Zobaczmy co działo się w Żłobku Myszki Miki w listopadzie….

0
919

Żeglarze

31.10. odbył się bal przebierańców z motywem dyni. Dzieci ubrane w pomarańczowe stroje bawiły się przy ulubionych utworach muzycznych.

W październiku zbieraliśmy znicze, które zanieśliśmy na groby. Dzieci pokonały długą drogę, aby zapalić światełko. Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych żeglarzy, że były tak dzielne.

Każdy lubi poznawać, dotykać, wąchać, próbować nowe rzeczy,my również.  Grupa Żeglarzy dzielnie pokonywała trudności stawiane im na drodze. W pojemnikach znalazły się gilgoczące faktury, zimna i ciepła woda, lepiąca się mąka, groch, strzelająca folia bąbelkowa, pognieciony papier, liście i kasztany. Po wszystkim każdy uczył się wycierania stóp.

Żeglarze na stacji PKP w Rokietnicy. Postanowiliśmy zwiedzić peron, aby wykonać to zadanie dzieci poznały rozkład autobusów, ubrały odblaskowe kamizelki i wyruszyły na wycieczkę. Wszyscy z zaciekawieniem patrzyli na nadjeżdżający pociąg. Po policzeniu wagonów, udaliśmy się do kasy aby zobaczyć gdzie można kupić bilet.  

Nie boimy się deszczu! Dzieci ubrane w kalosze i z parasolem w dłoni stawiały czoła jesiennej pogodzie. Skakanie po kałużach, unikanie spadających kropel deszczu sprawiło dużo radości i pozostawiło uśmiech na cały dzień.

Żyrafki

Dzieci z zaciekawieniem szukały zimowych oznak na świeżympowietrzu. Wybraliśmy się na spacer w kierunku lasu, polną drogą. Widzieliśmy odlatujące ptaki, były świerki i brzozy, a nawet drzewa owocowe. Bawiliśmy się w małych detektywów szukając zwierzątek żyjących w lesie.  

My też mieliśmy bal przebierańców. Ostatniego dnia października dzieci przyszły do żłobka ubrane w piękne i kolorowe stroje przedstawiające postaci z bajek. Tańca i zabawa towarzyszyły nam przez cały dzień.

Do naszych drzwi zapukała Pani pochodząca z Japonii. Pokazała dzieciom na mapie swój kraj, opowiedziała o zwyczajach i religii. Mogliśmy spróbować Japońskich potraw, które w smaku są zupełnie inne niż nasze. Nauczyliśmy się jak zrobić domek z kartki papieru.

Tygryski

Jesteśmy najmłodszą grupą w żłobku Myszka Miki, ale nie spoczywamy na laurach. Tak jak pozostałe grupy mieliśmy bal przebierańców z pysznymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców. Bawiliśmy się chustą animacyjną i śpiewaliśmy piosenki.

W listopadzie zrobiliśmy ciecz nienewtonowska. Była bardzo klejąca i dziwna w dotyku. Po dodaniu barwników zmieniała swój kolor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ