Zawodnicy z UKS Błyskawica Rokietnica wicemistrzami szkół wielkopolski w karate olimpijskim

0
2008

W Dopiewie w dniu 11.06.2017 odbyły się zawody karate Hayashi CUP skupiające najlepszych zawodników z powiatu poznańskiego. Karatecy trenowani przez Jarosława Kuca zdobyli aż 10 medali rywalizując z ponad 310 zawodnikami z 16 klubów . Nasz klub reprezentowało 14 zawodników: Kobusiński Antoni, Mosiniak Piotr, Bartecka Julia, Weber Michał, Weber Hanna, Prusak Bartosz, Jachalski Wiktor, Śniegocki Szymon, Kliber Miłosz, Hadula Jan, Suszka Julia, Kieloch Maciej, Michta Michalina, Suszka Dominik w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Złote medale zdobyli: Michał Weber w konkurencji kata, Julia Suszka w konkurencji kumite, Dominik Suszka w kata drużynowym wraz z kolegami z Kuzi sport Kacprem Biadałom i Stanisławem Popow. Srebrny medal zdobył Jan Hadula w konkurencji kata, natomiast brązowe medale zdobyli Piotr Mosiniak w konkurencji kata, Bartosz Prusak w konkurencji kata, Śniegocki Szymon w konkurencji kata, Suszka Julia w konkurencji kata, Suszka Dominik w konkurencji kata. Ponadto nasza drużyna w składzie Mosiniak Piotr, Jachalski Wiktor i Śniegocki Szymon wywalczyła brązowy medal w kata drużynowym. Był to bardzo trudny turniej z liczną obsadą z całego powiatu poznańskiego, tym bardziej cieszy fakt tak wysokiej formy naszych zawodników, dzięki którym w klasyfikacji medalowej zajęliśmy 8 pozycję w gronie 16 klubów.

To jednak nie koniec wspaniałych wiadomości, gdyż 17.06.2017 na matach Hali Widowiskowo Sportowej w Kleszczewie odbyły się zawody Mistrzostwa Szkół Województwa Wielkopolskiego w karate Olimpijskim WKF. Z Rokietnicy startowali uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy oraz Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy. Na bardzo silnie obsadzone zawody przybyło ponad 316 zawodników z 133 szkół woj. wielkopolskiego. Karatecy trenowani przez Jarosława Kuca zdobyli 10 medali w tym: 4 złote, 1 srebrny i 5 brązowych. Najważniejszą rywalizacje rozpoczęli uczniowie Szkół Podstawowych w składzie Mosiniak Piotr, Kobusinski Antoni, Prusak Bartosz, Weber Michał, Weber Hania, Jachalski Wiktor, Suszka Julia, Grochowski Paweł, Skąpski Kacper i Sniegocki Szymon. W konkurencjach indywidualnych złoty medal zdobyli: Kobusiński Antoni w konkurencji fantom, Weber Michał w konkurencji kata, Suszka Julia w konkurencji kumite, brązowy medal zdobyli: Prusak Bartosz w konkurencji fantom, Weber Michał w konkurencji fantom, Weber Hania w konkurencji fantom, Suszka Julia w konkurencji kata, Grochowski Paweł w konkurencji kata.

Następnie rywalizacje rozpoczęły Gimnazjum w składzie: Grochowska Julia i Suszka Dominik. Złoty medal zdobył  Dominik Suszka w konkurencji kata,  a srebrny medal zdobyła Grochowska Julia w konkurencji kata. Bardzo dobra postawa, nieustępliwość i coraz większe umiejętności pozwalają zawodnikom na osiągnięcie medalowych miejsc w zawodach rangi mistrzowskiej. Tym  sposobem Szkoła Podstawowa z Rokietnicy ma w swoich szeregach kolejnych medalistów. Zwycięzcami można uznać wszystkich uczestników  bo ,, dopóki walczysz jesteś zwycięzcą. ‘’ Te bardzo dobre wyniki nie były by możliwe dzięki ciężkiej pracy naszego trenera Jarosława Kuca, gdyż jego zaangażowanie i włożony wysiłek owocuje medalami zdobytymi na zawodach.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział i zdobycie punktów dla Szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.