Z życia Orkiestry. Serce rośnie !

0
866

Życie orkiestry to przede wszystkim żmudna, indywidualna praca muzyków, doskonalenie własnych umiejętności, hartowanie ducha przy niepowodzeniach, jak i jaśniejsza strona tego „medalu”, czyli koncertowanie. Ten drugi aspekt tym bardziej cieszy, jeśli muzycy spotykają się z pozytywną reakcją publiczności. Do ciężkiej pracy i weryfikacji jej efektów potrzebne są jednak instrumenty. Wprawdzie można w formie zabawy zagrać coś na „pseudo” rogu myśliwskim, wykonanym z węża ogrodowego i dwóch lejków (czyniliśmy to na festynie Rokietnickie Integracje w 2015 roku), jak i używać różnej pojemności garnków, by wystukać brzmieniowo odmienne dźwięki, ale to nie zastąpi gry na profesjonalnych instrumentach.
Z ogromną radością chcielibyśmy zakomunikować Państwu, iż otrzymaliśmy profesjonalny zestaw perkusyjny, na którym nasza utalentowana młodzież rokietnicka szlifować będzie swe talenta. Wspaniałym darczyńcom jest Pan Roman Kałużny.
Miło nam również, że otrzymaliśmy pulpity renomowanej firmy zakupione przez Państwa Katarzynę i Romana Gorajów. Wprawdzie z pamięci odtwarzać muzykę też można, ale by tego dokonać trzeba po wielokroć tekst muzyczny „zeskanować” z nut, które muzycy przy ich braku umieszczają często na stołach i grają w mało komfortowych pozycjach . Cieszy fakt, że nasze działania spotykają się z pozytywnym odzewem i grono sprzyjających nam osób i firm (szczegóły wkrótce…) permanentnie się powiększa.
Darczyńcom składamy słowa podziękowania i ! Obiecujemy: zrobimy wszystko, by bezinteresowna szczodrość została przekuta na muzyczne efekty. W imieniu społeczności Rokietnickiej Orkiestry Dętej Zbigniew Starosta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ