Z życia Kobylnik

0
954

Dnia 16 czerwca 2018r.  w parafii  Lusowo pw. św. Jadwigii i św. Jakuba  do której należą Kobylniki Duże nastąpiło poświęcenie ołtarza stałego. Uroczystość ta odbyła się w ramach obchodów 730-lecia parafii i 100-lecia poświęcenia kościoła. Ks. abp. Stanisław Gądecki dokonał poświęcenia ołtarza. Następnego dnia w południe po mszy świętej parafianie brali udział w rodzinnym pikniku stulecia na placu przy kościele. W organizację pikniku zaangażowane było również sołectwo Kobylniki. Po grochówce wojskowej i słodkim poczęstunku można było wziąć udział w różnych atrakcjach takich jak: loteria fantowa, malowanie twarzy, rękodzieła artystycznego, pokazu ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków. W tym samym czasie na scenie występowali artyści: przedszkoli z Lusowa i Sadów, Młodzieżowego Zespołu Muzycznego ZBN, Dziecięcego Zespołu „ Światełka”, Zespołu Pieśni i Tańca „Lusowiacy”, Julii Kucemby z pokazem Speed Stacks, oraz Młodzieżowej  Orkiestry Dętej Gminy Tarnowo Podgórne. Dziękuję w imieniu księdza proboszcza Dariusza Madejczyka i swoim wszystkim mieszkańcom Kobylnik Dużych,  którzy przyczynili się do pomocy w organizacji Pikniku 100- lecia.

To jednak nie koniec wiadomości związanych z współpracą sołectwa Kobylniki z parafią w Lusowie. Dnia 26.08.br delegacja wieńcowa z Kobylnik w składzie:

Beata Nowak, Sylwester Wożniak i Krzysztof Nowak wzięła udział w obchodach Wojewódzko – Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich reprezentując Dekanat Przeźmierowski. Wieniec przygotowała mieszkanka Kobylnik Anna Białasik- Szczepańska. Za wyżej wymienione wyróżnienie dziękujemy Księdzu proboszczowi  Dariuszowi Madejczykowi z parafii pw. św. Jadwigi i św. Jakuba w Lusowie.

 

                                                            Sołtys Beata Nowak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ