Wygraj czujkę czadu i zadbaj o swoje bezpieczeństwo

0
1218

W okresie jesienno-zimowym tragiczne żniwo zbiera tlenek węgla. Uchronić się przed nim możemy instalując domową czujkę tlenku węgla. To najprostszy sposób na zabezpieczenie rodziny i mieszkania. Dlatego już po raz szósty powiat poznański wraz z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu organizuje konkurs „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”. W ten sposób realizowane są założenia „Programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego powiatu poznańskiego”.

Od lat akcja, skierowana do mieszkańców powiatu poznańskiego, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Aby wziąć udział w konkursie, należy być zameldowanym na terenie powiatu, mieć pełną zdolność do czynności prawnych lub zgodę opiekuna prawnego oraz prawidłowo wypełnić ankietę konkursową i złożyć ją osobiście w Starostwie Powiatowym w Poznaniu, za pośrednictwem Poczty Polskiej lub wypełniając formularz elektroniczny na stronie internetowej www.powiat.poznan.pl lub www.kmpsp.poznan.pl.

Konkurs zaplanowano do końca marca 2018 roku. W czasie jego trwania, co dwa tygodnie w Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbywać się będzie losowanie 8 czujek tlenku węgla.

Powiat poznański przeznaczył już ponad 67.000 zł na zakup 714 czujek czadu. Do tej pory udział w konkursie wzięło 1370 mieszkańców powiatu poznańskiego, którym wydano 594 czujki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ