51 Wpław przez KIEKRZ i zawody pływackie

0
1251

Już 51 raz Kiekrz gościł zawodników startujących w międzynarodowych zawodach pływackich „Wpław Przez Kiekrz”, najstarszym maratonie w Polsce. Zawody te zaliczane są do cyklu Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym. Początkowo długość trasy tegorocznego maratonu miała wynosić 7,5 km jednak została skrócona do 5,2 km co nie wpłynęło na rywalizację i emocje do ostatnich metrów przed metą. Nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców czuwali ratownicy z całej wielkopolski, a także policjanci z posterunków wodnych. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników w tym nasza mieszkanka p. Izabela Babica, która zajęła 6 miejsce w kategorii open kobiet na koronnym dystansie. Zwycięzcą tegorocznych zmagań został 23 letni Poznaniak Jan Urbaniak, to już piąty raz triumfował w tej imprezie i warto tu wspomnieć, że pierwszy na mecie był Krzysztof Pielowski z Olsztyna jednak podczas zawodów ominą on jeden znak wytyczający trasę i został zdyskwalifikowany co oznaczało zwycięstwo drugiego na mecie Jana Urbaniaka. Impreza zgromadziła pływaczy z całej Polski a organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, kolejna 52 edycja już za rok. Zapraszamy.