Wizyta partnerska

0
1241

Działalność Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej w naszej Gminie budzi duże zainteresowanie naszych zachodnich sąsiadów, ochotniczych straży działających na terenie Niemiec. Korzystając z kontaktów jakimi patronuje Fundacja Niemiecko – Polska „Nadzieja” z siedzibą w Szamotułach postanowiłem zaprosić delegację ochotników niemieckich do zapoznania się z naszymi OSP w Mrowinie i w Napachaniu.

Do takiego spotkania doszło w dniu 19.11.2016r.Trzech młodych ochotników strażaków z miejscowości Rhauderfehu powiat Lehr, Land-Dolna Saksonia:

-Sebastian Harms

-Christna Harms

-Fabian Prahm

zostali bardzo serdecznie przywitani przez naszych druhów OSP. Goście zadawali wiele pytań d/t zasad funkcjonowania jak i możliwości zarówno osobowych i sprzętowych ochotniczych straż pożarnych działających na terenach małych wiejskich miejscowościach.

Z dużym zainteresowaniem młodzi goście wysłuchali informację o funkcjonowaniu OSP Mrowino i Napachanie w Krajowym Systemie Ratowniczo -Gaśniczym. Szczegółowych  danych w tym temacie udzielali gościom : Leszek Małyszka i druh Stanisław Wilhelm. W rolę tłumacza wcielił się nasz przyjaciel Robert Skiba i radził sobie doskonale.

Ostatnim punktem pobytu naszych gości to uroczysty obiad w restauracji „Przystań” w Mrowinie,gdzie żegnając się z sympatycznymi gośćmi koledzy OSP usłyszeli od nich  wiele gorących słów podziękowań i zapowiedź ewentualnego zaproszenia na rewizyte naszych druhów  w Rhanderfehu.

 

                                                                                                                                                                                 Ryszard Lubka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ