Wiosna Lidera

0
947
dav

 

Początek 2018 roku to czas bardzo intensywnej pracy. Turnieje, treningi, zawody szkolne i tak w kółko. Cieszy duże zaangażowanie zawodników.

W ferie udaliśmy się na obóz zimowy do Nietążkowa, gdzie mamy znakomite warunki do pracy i wypoczynku. W dniach 12-16.02 szlifowaliśmy formę do dalszych rozgrywek a oprócz tego korzystaliśmy z zajęć na lodowisku, krytej pływalni czy z groty solnej w Kościanie. 2-3 treningi dziennie, turnieje mini siatkówki a także pierwszy raz udała się grupa koszykarzy z rokietnickiego gimnazjum.

Po feriach graliśmy turniej za turniejem, rozgrywki szkolne i Kinder+Sport.
Udało się osiągnąć spore sukcesy – nasze dziewczyny reprezentujące ZSP Napachanie wywalczyły tytuł wicemistrza powiatu poznańskiego, reprezentacja chłopców SP Rokietnica nie chciała być gorsza i sprawiła jeszcze większą niespodziankę i zdobyła tytuł Mistrza Powiatu (w składzie byli nasi zawodnicy oraz byli zawodnicy Lidera). W składzie byli nasi najmłodsi z rocznika 2009 –Nikodem Pospiech oraz Franek Kurantowicz (główny trzon wszystkich uczestników to roczniki 2005i 2006).

Rozpoczęły się również rozgrywki Kinder +Sport. Wśród chłopców wystartowały 2 nasze dwójki i obydwie awansowały do ćwierć finału. W kolejnym etapie po walce do półfinału przeszła DWÓJKA –Mikołaj Błaszyk oraz Łukasz Zacharski.
Dziewczęta w eliminacjach (Rokietnica i Trzcianka) wywalczył awans do ćwierćfinału  – jedna CZWÓRKA, dwie trójki oraz jedna DWÓJKA. W ćwierćfinale rozegranym w naszej hali hali wszystkie ekipy zameldowały się w półfinale. Liczymy że w finale zobaczymy przynajmniej połowę teamów.

Ważnym wydarzeniem w historii UKS Lider było utworzenie nowej sekcji . Adepci szachów mogą wreszcie rozwijać swoje talenty pod okiem mistrzyni międzynarodowej –Magdaleny Łysiak-Półtorak.
Zajęcia odbywają się w czwartki w Sali nr12 w budynku SP Rokietnica przy ul. Szkolnej 3c – Grupa początkująca 17.00-18.00 a od niedawna również grupy zaawansowanej 18.00-19.00. Zachęcamy do uczestniczenia w zajęciach uczniów szkół podstawowych.

Dużym sukcesem była organizacja naszego turnieju MINI LIDER CUP  -wzięło w nim udział blisko 300 dzieciaków – zespoły m.in. z Drzonkowa, Świecia, Wschowy, Łodzi, Jarocina Wronek, Szamotuł, Poznania i innych.

Działalność UKS Lider wspierają – Gmina Rokietnica oraz Powiat Poznański – DZIĘKUJEMY

Zarząd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ