Wieści ze szkoły w Mrowinie

0
981

MROWINO

DZIEŃ ZIEMI

„Ziemio nie chcemy byś była zniszczona, chcemy żebyś była wiecznie zielona.” To jedno z ekologicznych haseł, które towarzyszyło nam w ostatnich dniach. 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji klasa pierwsza przygotowała dla starszych uczniów inscenizację przestrzegającą przed negatywnymi skutkami zanieczyszczenia przyrody. W czasie zajęć świetlicowych z wielkim zapałem przygotowywaliśmy się do występu. Prowadziliśmy ekologiczne pogadanki oraz przeprowadziliśmy teleturniej „Młodego Ekologa”, gdzie odpowiadaliśmy na trudne pytania dotyczące oszczędzania wody, energii oraz ochrony NATURA 2000. Z okazji Dnia Ziemi został zorganizowany w świetlicy konkurs ekologiczny „Nasza Planeta.

WARSZTATY  FLORYSTYCZNE

27 kwietnia przypada Światowy Dzień Florysty. W związku z tym przeprowadziliśmy w naszej świetlicy warsztaty florystyczne, które poprzedzone były specjalnymi przygotowaniami. Robiliśmy kwiaty z papieru (technika orgiami) oraz z bibuły poznając tym samym gatunki kwiatów. Ozdabialiśmy doniczki niezbędne na warsztaty, dodawaliśmy kolorów roślinom, które dużo wcześniej zasuszaliśmy. Warsztaty rozpoczęliśmy częścią teoretyczną: obejrzeliśmy krótki film z warsztatów florystycznych dla dzieci, poznaliśmy materiały, narzędzia, zasady  ważne w sztuce artystycznego układania kwiatów. Każdy florysta wykorzystuje w swojej pracy zmysł estetyczny i artystyczny. Toteż ważny był dobór gatunków kwiatów i kolorów, a także ciekawe połączenie ich z dodatkami. Wszyscy uczestnicy warsztatów (zgłosiło się łącznie 20 uczniów z klas: IIb, III i IV) z wielką starannością i zaangażowaniem przystąpili do pracy. Każdy  miał możliwość samodzielnego wyboru i doboru roślin, aby w doniczce wypełnionej mokrą gąbką florystyczną układać kompozycje wg własnego pomysłu z jednoczesną możliwością skorzystania z rad i pomocy nauczycieli. W efekcie powstały różne bukiety, ale wszystkie równie piękne. Prace zostały wystawiane w korytarzu szkolnym. Chęć działania i wena twórcza towarzyszyły „naszym florystom” do samego końca trwania zajęć.

DZIEŃ STRAŻAKA

Policjant, piłkarz i oczywiście strażak to najciekawsze zawody zdaniem chłopców. Czwartego maja, w dniu wspomnienia świętego Floriana, to właśnie Strażacy mają swoje święto. Tego dnia w świetlicy powstało wiele prac plastycznych przedstawiających strażaków. Wspólnymi siłami powstała duża kartka z portretem strażaka wyklejona z bibuły. W hołdzie za trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek, udaliśmy się do Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinie, by wręczyć tę kartkę. Chcieliśmy złożyć najlepsze życzenia z okazji Dnia Strażaka. Uczniowie dzięki życzliwości Strażaków mieli możliwość zwiedzenia remizy strażackiej oraz wozu strażackiego. Uczestniczyliśmy w pokazie udzielania pierwszej pomocy, zapoznaliśmy się z procedurą wyjazdu „na akcję”. Poznaliśmy wyposażenie strażaka – specjalistyczny sprzęt do walki z ogniem oraz innymi zagrożeniami. Strażacy opowiedzieli nam o swojej służbie oraz o akcjach, w których uczestniczą. Mogliśmy zobaczyć najcenniejszą nagrodę OSP Mrowino – FLORIAN 2017 w kategorii „Aktywizowanie seniorów i współpraca pokoleń”. Serdecznie dziękujemy Strażakom z OSP Mrowino za miłe przyjęcie i ciekawą lekcję bezpieczeństwa oraz życzymy dalszych sukcesów.

Wychowawcy świetlicy w Mrowinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ