Wieści z Przedszkola w Napachaniu

0
998

Wycieczka do Starego Zoo w Poznaniu

18 maja całe przedszkole wybrało się na wycieczkę do Starego Zoo w Poznaniu. Przedszkolaki zostały podzielone na dwie grupy. Dzieci oprócz spaceru i zobaczenia wielu zwierząt w ogrodzie, uczestniczyły też w ciekawych zajęciach edukacyjnych, podczas których mogły z bliska poznać jaszczurkę, ślimaka i węża owsianego. Maluchy dowiedziały się wielu nowych rzeczy na temat świata zwierząt. Na zakończenie odbyła się wspólna degustacja lodów .

 

W kinie Halszka

W związku z konkursem zorganizowanym na początku roku przez Radę Rodziców, Żabki i Smerfy wygrały w rankingu największej liczby wpłat na RR i w nagrodę 22 maja pojechały do Kina Halszka w Szamotułach. Dzieci obejrzały kilka krótkich odcinków bajki pt. Basia. Ponadto były bardzo zachwycone kinem i jazdą autobusem.

Z wizytą w OSP Napachanie

W piątek 25 maja dzieci z naszego przedszkola postanowiły odwiedzić strażaków w OSP Napachanie i sprawdzić, jak odpowiedzialną, a zarazem niebezpieczną pracą się zajmują. Strażacy pokazali przedszkolakom, jaki noszą strój podczas wyjazdów na akcje, zademonstrowali swój sprzęt strażacki, a nawet pozwolili zakraść się wszystkim do ich wozu strażackiego. Na końcu naszego spotkania każdy mały strażak mógł sprawdzić, jak gasi się pożar wężem strażackim.  Dziękujemy Wam za Waszą pracę i za to, że jesteście!

Cała Polska czyta dzieciom

Nie do przecenienia jest rola, jaką  w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając- nasze przedszkole,  w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” zaprasza chętne osoby, które czytają dzieciom książki. Poza rodzicami przedszkolaków, zgłaszają się także dzieci ze szkoły podstawowej. Ponadto, aby rozbudzić w dzieciach chęć do czytania książek, najstarsza grupa Krasnoludki wybrała się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki w Rokietnicy. Dzieci były zachwycone wyprawą do świata książek. Miejmy nadzieję, że wyrosną na wspaniałych czytelników.

Rozśpiewana grupa

W piątek 25 maja odbył się przedostatni już etap konkursu na najbardziej rozśpiewaną grupę. Tym razem dzieci zaprezentowały piosenki o mamie i tacie. Ostatni etap konkursu odbędzie się 15 czerwca i dotyczyć będzie tematyki wakacyjnej. Wówczas też poznamy zwycięską grupę.

Co słychać w Przedszkolu w Mrowinie?

Między fizyką, a magią…

            Coroczna Olimpiada Czterech Żywiołów w Przedszkolu Logicus w Rokietnicy jest doskonałym pretekstem do poszerzenia przez przedszkolaki wiedzy związanej z właściwościami substancji i prawami fizyki, jakim one podlegają. Olbrzymie wsparcie zaproponowała nam Pani Olimpia Dębicka, która swoją wiedzą, profesjonalizmem i udostępnieniem materiałów, umożliwiła zbadanie tego, co dotychczas było dla dzieci niedostępne – suchego lodu. Przedszkolaki krok po kroku poznały i nauczyły się prezentować właściwości dwutlenku węgla, obserwując magiczną sublimację.Takie właśnie wyjątkowe doświadczenie przedstawiły Pszczółki z Mrowina: Zuzia, Natalia, Mateusz, Staś i Janek, w trakcie przedszkolnej Olimpiady. Eksperymenty otoczone autorską historią zostały docenione przez jury.Miła atmosfera, wsparcie rodziców i pani Olimpii, sprawiły, że będziemy wspominać tegoroczne spotkanie długi czas.

 

Chłód i ciepło razem…

 

21 maja dzieci z grup: Mrówki, Motyle i Pszczoły wybrały się do Poznania na spektakl teatralny pt.:,,Opowieści z Lodowej Krainy”.Była to autorska inscenizacja oparta na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu:,,Krainy Lodu” i oryginalnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena ,,Królowa Śniegu”.

Za sprawą aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie przenieśliśmy się do zaczarowanej Krainy Lodu, gdzie dobrze znane dzieciom bohaterki – księżniczka Elza i Anna cieszyły się z zaręczyn młodszej z sióstr i Christofa. Przedszkolaki były zachwycone przepiękną scenografią, spektakularną grą świateł i zaskakującymi efektami specjalnymi. Ta muzyczna opowieść z pięknymi piosenkami, wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem.Obejrzeliśmy wzruszające i zabawne widowisko, które mimo zimowej scenerii – wlało w serca młodych odbiorców dużo ciepła i radości, było okazją do świetnej zabawy. Spektakl na długo pozostanie w wyobraźni i sercach przedszkolaków, a płyta z piosenkami z przedstawienia, którą otrzymaliśmy od aktorów w prezencie umili niejedno popołudnie w naszym przedszkolu.

 

Z wiosną po angielsku!

 

W tym roku po raz pierwszy odbył się w naszych placówkach konkurs języka angielskiegopt.: ,,Hello Spring”.Pierwszy etap odbył się w środę 25 kwietnia w Napachaniu, a 26 kwietnia odbył się drugi etap w przedszkolu w Mrowinie.Zadanie był trudne- wybrać i nauczyć się wiersza o wiośnie po angielsku. Oczywiście dzieci poradziły sobie z zadaniem na piątkę.Konkurs przebiegł w znakomitych humorach, a zdobyte miejsca i wyróżnienia dodały skrzydeł dzieciom na następne wyzwania.Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Małgorzacie Łopatka, Pani Dorocie Leonhard, Pani Paulinie Gmyrek, Pani Sylwii Paczkowskiej, Pani Iwonie Wiśniewskiej za przemiłą współpracę.Dziękujemy również Rodzicom i Dzieciom, oraz zachęcamy do udziału w następnych konkursach. Do zobaczenia za rok!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ