Wieści z przedszkola PTYŚ

0
825

 

Czerwiec od pierwszych dni zapowiadał się bardzo dobrze. Zaczęliśmy od obchodów Dnia Dziecka połączonego z Dniem Sportu, był Dzień Rodziny, Dzień Kibicowania i wiele innych. W czerwcu zakończyły się zajęcia dodatkowe. Dziękujemy cioci Ewie i cioci Kindze ze Studia Flow, za fantastyczne zajęcia taneczne, baletowa oraz akrobatykę. Wujkowi Darkowi z Akademii Reksia za niesamowite zajęcia z piłkami, wujkowi Waldkowi za wyścigi, skoki i zabawy z piłkami. Wujek Paweł to wspaniała osobowości, to czego nauczył dzieci z przedszkola Ptyś jest nie do opisania, język angielski dla naszych przedszkolaków to jedne z najlepszych zajęć, dziękujemy. Cioci Alicji dziękujemy za zajęcia z rytmiki, mimo późnej godziny frekwencja zawsze dopisywała a cioci Ani dziękujemy za to, że nasze przedszkolaki uczą się poprawnie mówić.

Dzień Dziecka i Dzień Sportu

W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy 30 maja. Nasze przedszkole i plac zabaw były przepięknie udekorowane. Jedną z pierwszych niespodzianek były zajęcia sportowe z wyjątkowym gościem J Odwiedził nas dziadek jednego z przedszkolaków – niesamowity człowiek, pełen energii, radości i życzliwości, takich gości chcemy więcej. Jak Dzień Dziecka to pełne szaleństwo – ciocie kręciły watę cukrową, przecież raz do roku można.

 

Wizyta u Stomatologa

Każdy z nas czy to duży, czy mały wie, ze o zęby należy dbać. 7 czerwca nasze przedszkolaki udały się z wizytą do stomatologa. Dzięki przemiłej pani doktor każde z nich będzie miło wspominać wizytę, dla niektórych był to pierwszy raz ale pani doktor była przesympatyczna, uśmiechnięta i odpowiadała na każde pytanie przedszkolaków.

Dzień Rodziny – Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny w Gospodarstwie Agroturystycznym Państwa Kortus to już nasza tradycja. Jak co roku właściciele spisali się na medal, pięknie przygotowany teren, ogrodzony staw i wiele innych. A my ? Udekorowaliśmy to urokliwe miejsce balonami, kotylionami no i oczywiście my sami (dzieci, rodzice, panie) stworzyliśmy najlepszą atmosferę na świecie 😀 Były pokazy tańca, baletu, dzieci zaprezentowały czego nauczyły się w ciągu roku na zajęciach z języka angielskiego. Mamusie dostały torby na zakupy a tatusiowe piękne kubeczki J W między czasie pani Dyrektor z pomocnikami rozpalili grilla. Rodzice dzieci jak zawsze nie zawiedli, pyszne sałatki, placuszki pełno owoców i ciasteczek – to dzięki wam wszystkie brzuszki były pełne ! Dziękujemy za obecność i zaangażowanie, widzimy się za rok w tym samym miejscu.

 

Futrzaki ruszają na ratunek

W dniu 18 czerwca nasza zerówka wybrała się do kina. Futrzaki ruszają na ratunek – to bajka która pokazała nam, że naszym przyjacielem może być każdy i że przyjaciołom się pomaga. Podróż autobusem i tramwajem to nie lada gratka, mimo, iż frekwencja nam nie dopisała to atmosfera była jak najbardziej pozytywna.

Polska biało-czerwoni

19 czerwca miał być dniem wyjątkowym. Polska miała wygrać z Senegalem niestety tak nie było. Od samego rana w Przedszkolu było biało-czerwono, wszyscy w napięciu czekali na mecz, każdy z nas wierzył, że damy radę, że wygramy. Widok dzieci ubranych i wymalowanych w barwy narodowe napawał dumą, nie tylko przedszkolaki miały z tego frajdę. Ciocie tez przygotowały się na ten dzień J Mimo przegranej, wierzyliśmy dalej i choć mundial to dla nas już historia (niekoniecznie miła) to wierzymy, że nasze przedszkolaki wyrosną na prawdziwych kibiców bo dobrze wiedzą, ze kibicem się jest a nie bywa !

 

W lipcu czeka na nas pożegnanie starszaków i mnóstwo zabawy mimo tego, że dla nas lipiec to tylko dwa tygodnie. Przedszkole Ptyś ma przerwę wakacyjną od 16.07 do 05.08. Każdy z nas musi odpocząć i nabrać sił na nowy rok przedszkolny. Wszystkim przedszkolakom i ich rodzinom oraz każdemu z Państwa życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ