Wieści z przedszkola Leśna Chatka

0
1230
SONY DSC

Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka w jednym, czyli barwny piknik przygotowany przez rodziców i ciocie z Przedszkola Leśna Chatka w Mrowinie. Impreza odbyła się 1 czerwca 2017r. na terenie firmy Kares. Były śpiewy, tańce i występy na cześć Mamy i Taty. Przy słonecznej pogodzie dzieci spędzały czas na szalonej zabawie z dmuchańcami. Wspólnie z rodzicami piekliśmy kiełbaski i raczyliśmy się przysmakami. Trzeba przyznać, że frekwencja dopisała – większość rodziców znalazła czas, aby mimo takiej pory wyrwać się z pracy i spędzić czas ze swoimi pociechami. Wszystkim uczestnikom udzielił się wesoły klimat i ochoczo włączyli się do zabawy.

Serdecznie dziękujemy Państwu Dominice i Radosławowi K. za przygotowanie i udostępnienie fantastycznego terenu.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za wspaniałą zabawę i przygotowany poczęstunek. 9 czerwca 2017r. odbyły się warsztaty naukowe pt. „Układ pokarmowy – gdzie podziewa się kanapka ?”. Dzieci poprzez zabawę poznawały budowę układu pokarmowego człowieka. Badając własne ciało próbowały wydedukować co dzieje się z jedzeniem po włożeniu do ust. Mali naukowcy z Leśnej Chatki wnikliwie przeprowadzali eksperymenty pokazujące w jaki sposób nasze ciało przetwarza 'kanapkę’ w 'kupkę’.

13 czerwca 2017r. do Leśnej Chatki zawitał Pan Lupa wraz z przyjaciółmi. Ostatnie w tym roku przedszkolnym przedstawienie pt. „Kontrabasowy kontrabas” pokazało dzieciom pełen wewnętrznych sprzeczności instrument – KONTRABAS. Przyjaciel Pana Lupy choć pochodzi z rodziny instrumentów smyczkowych uwielbiał jazzowe improwizacje i nie chciał grać smyczkiem. Łagodny, romantyczny i szalony instrument zachwycił Sowy i Leśne Skrzaty. Gromkimi brawami pożegnaliśmy na okres wakacji muzyków z Agencji Artystycznej Bonsai.

20 czerwca 2017r. uroczyście celebrowaliśmy w Leśnej Chatce początek astronomicznego lata ! Najdłuższy dzień w roku postanowiliśmy spędzić w przedszkolnym ogrodzie. Nasze zaproszenie do wspólnej zabawy przyjęła Pani Basia animatorka. Sowy i Leśne Skrzaty zachwycone bawiły się Kin Ballem. Do wesołej zabawy piłką dołączyła chusta animacyjna. W dalszej części dnia drużyny Przedszkolaków rywalizowały na torze przeszkód. Największą euforię wśród dzieci wywołały eksperymenty z wodą i tubo tubami. Fontanna z rury PCV stanowiła zwieńczenie dnia i zabawy.

23 czerwca 2017r. w Klubie Sołeckim Mrowino – Cerekwica uroczyście zakończyliśmy rok przedszkolny 2016/2017. Mądre Sówki i Leśne Skrzaty zaprezentowały występ artystyczny. Wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice i ciocie docenili ich gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali słodki upominek od Pani Dyrektor.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o Naszych Sowach i Leśnych Skrzatach.

30 czerwca 2017r. Leśną Chatkę odwiedził Pan sierżant Bartosz K.. Pan Policjant chętnie opowiadał Przedszkolakom o swojej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika. Dzielnicowy przed wakacjami wspólnie ze wszystkimi dziećmi powtórzył i usystematyzował zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i bezpiecznej zabawy. Pan sierżant przypomniał także o numerach alarmowych i o tym, kiedy należy z nich korzystać.

Bardzo dziękujemy Panu sierżantowi Bartoszowi K. za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku, samych słonecznych i radosnych chwil spędzonych podczas wakacji ! 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ