Wieści z Kobylnik

0
1239

9 grudnia w Kobylnikach odbył się „Wieczór Mikołajkowy”
połączony z warsztatami przygotowania ozdób świątecznych. Radny powiatu poznańskiego Przemysław Kiejnich, a zarazem mieszkaniec Kobylnik, wraz z sołtysem Beatą Nowak przywitali wszystkich gości, życząc udanej zabawy.
W miłym otoczeniu domku Świętego Mikołaja wszystkie przybyłe dzieci wraz z opiekunami mogły zasiąść do pracy twórczej i pisania listów do Gwiazdora. Wspólna kawa i słodki poczęstunek sprzyjał śpiewaniu kolęd, którym ton nadawała, grając i śpiewając, nasza mieszkanka Karolina Bera. W oczekiwaniu na najważniejszego gościa wszyscy usłyszeliśmy dzwoneczek, a po chwili na sali pojawił się Święty Mikołaj. Nikt nie wie, w jaki sposób do nas dotarł. Wiadomo tylko, że kilka godzin wcześniej zaczął padać śnieg.
Po zebraniu listów od wszystkich dzieci wręczeniu im drobiazgu oraz sesji zdjęciowej z jego udziałem wymknął się, udając w dalszą drogę, pewnie do następnych dzieci.
Zajęcia trwały ku zadowoleniu najmłodszych mieszkańców naszego sołectwa.
Serdecznie dziękuję za wkład i zaangażowanie mieszkańcom Kobylnik oraz mojej rodzinie, którzy przyczynili się do organizacji Mikołajek, a przede wszystkim Ani Białasik-Szczepańskiej, Ani Władysiak oraz rodzinie Gierczyk Witczak i Kudrej.
Jeszcze raz życzę zdrowych spokojnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia spędzonych z rodziną przy wspólnym stole oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2018.

Sołtys Kobylnik Beata Nowak
zdjęcia J. Witczak i B.Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ