W Leśnej Chatce

0
743

 

6 marca 2018r. W Leśnej Chatce wraz z muzykami z Agencji Artystycznej BONSAI obchodziliśmy przypadające na dzień 1 marca urodziny Fryderyka Chopina. Dzieci dowiedziały się jakim chłopcem był mały Frycek, gdzie się wychował oraz jak spędził dzieciństwo. Wysłuchaliśmy romantyczne pieśni, fantazyjne preludia, melancholijne nokturny oraz burzliwe etiudy skomponowane przez Mistrza. We fragmentach nastrojowych koncertów Przedszkolaki wspólnie z muzykami szukały ludowych motywów.

8 marca nie zapomnieliśmy o miłych dziewczynkach i ciociach z naszego Przedszkola i Żłobka. Chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom. Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych twarzyczek uśmiech  nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowali się jak prawdziwi gentelmeni, byli uczynni i sympatyczni.

14 marca Sowy i Jeżyki poznawały „Wszystkie tajemnice jajka”. Wraz z Panią Anną sprawdzaliśmy co kryje się w jajku. Dokładnie obejrzeliśmy wszystkie warstwy jajka oraz zajrzeliśmy pod skorupkę próbując poddać białko działaniu różnych czynników. Dzięki szeregom eksperymentów poznaliśmy do czego oprócz jedzenia można użyć jajka.

21 marca uroczyście obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny! Z okrzykami „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Zimę dziś żegnamy, wiosnę powitamy!” dzieci z Leśnej Chatki przemaszerowały ogrodem ogłaszając wszystkim koniec zimy. Z uśmiechem i radością pod czujnym okiem cioć spalone zostały Marzanny przygotowane przez Sowy, Jeżyki oraz Leśne Skrzaty. „Idzie do Nas wiosna, wesoła i radosna, uśmiecha się do dzieci, i słoneczkiem świeci !”.

22 marca Przedszkolaki z Leśnej Chatki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego Skórzewa. W Parku Rozrywki Rodzinka uczestniczyły w Wielkanocnych warsztatach. Animatorki opowiedziały dzieciom o tradycjach i zwyczajach Świąt Wielkanocnych. Wspólnie omawialiśmy jak obchodzone są te święta w domu każdego Przedszkolaka. W drugiej części każde dziecko wykonało pracę plastyczną – pomysłowego, sympatycznego baranka, który jest jednym z symboli zbliżających się Świąt. Sowy i Jeżyki nie ominęła również luźna zabawa w Małpim Gaju. Dzieci choć zmęczone to jednak bardzo zadowolone wróciły do Leśnej Chatki.

Tradycyjnie w Wielki Piątek dzieci z Przedszkola i Żłobka poszukiwały w ogrodzie przedszkolno – żłobkowym słodkości podrzuconych przez Wielkanocnego Zajączka. Sowy, Jeżyki i Leśne Skrzaty poszukiwały listów ukrytych pod drzewami, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Każdy przedszkolak i żłobkowicz musiał odnaleźć swój woreczek słodkości na polanie. Piękna pogoda, czyste powietrze, humor i słodkie niespodzianki, to było to!

Z okazji Świąt Wielkanocnych Sowy, Jeżyki oraz Leśne Skrzaty z ciociami i Panią Dyrektor życzą wszystkim wszystkiego co najlepsze, wiosennych nastrojów, ciepłej i radosnej atmosfery oraz obfitości na świątecznym stole. Niech ten świąteczny czas będzie dla wszystkich czasem odpoczynku i wytchnienia od dnia

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ