UKS LIDER ROKIETNICA

0
1945

SPOTKANIE NOWOROCZNE

Każdy kolejny rok działalności rozpoczynamy spotkaniem noworocznym. Prezentujemy na nim najważniejsze dokonania naszej działalności, sukcesy sportowe i całą działalność. Przedstawiane są plany na nowy rok.

26.01 w przyjaznych murach rokietnickiego Gimnazjum spotkaliśmy się już po raz szósty w gronie zawodników i zawodniczek oraz rodziców i zaproszonych gości. W tym roku zaszczycił nas swoją obecnością zastępca wójta A.Klapiński.

Po  obejrzeniu zdjęć z roku 2016 i prezentacji podsumowującej rok wszystkim uczestnikom zajęć  wręczono podarunki i słodkie co nieco. Również tradycyjnie wjechał specjalny tort z piękną dekoracją siatkarską. Po czym przeszliśmy do delektowania się jego doskonałym smakiem (brawa dla cukierni U Kamilka) i innymi specjałami.

TURNIEJ W NOWEJ SOLI

29.01 – dwie nasze pary wyjechały w daleką podróż na turniej dwójek do Nowej Soli. Wystartowało w nim przeszło 40 zespołów. W silnej konkurencji zwłaszcza w II etapie turnieju nasze pary spisały się znakomicie awansując do najlepszej 20-tki turnieju a potem do najlepszej ósemki. Nasza DWÓJKA  – Gabrysia Dziamska i Amelia Dombrowska w swojej grupie zajęły 2 miejsce i spotkały się w półfinale ze znakomicie grającym zespołem z Radkowa i mimo ambitnej postawy uległy 15-8. Pozostała więc walka o III miejsce jak się okazało z zespołem z Wałbrzycha, z którym w grupie przegrały. Tym razem po świetnym meczu, w którym kilka razy doprowadziły przeciwniczki do rozpaczy broniąc piłki w sytuacjach beznadziejnych, nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa. III miejsce to kolejny sukces tego duetu.

Drugi nasz zespół –Natasza Klimczak i Zuzanna Zalewska zajął w II etapie w swojej grupie b.dobre 4 miejsce i w meczu finałowym o miejsce 7 nie sprostał swoim przeciwniczkom i zajął ostatecznie miejsce VIII. Jest to również świetny wynik bo dziewczyny w tym składzie grały pierwszy raz.

OBÓZ ZIMOWY

Na przełomie stycznia i lutego wyjechaliśmy na obóz do Nietążkowa koło Śmigla. W bardzo dobrych warunkach jakie zapewniły nam noclegi w nowym internacie Zespołu Szkół, świetna kuchnia serwowana w miejscowej stołówce i hala pozostająca do naszej dyspozycji przez cały dzień mogliśmy oddać się pełnemu zaangażowania doskonaleniu techniki i taktyki siatkarskiej.

Treningi 3 razy dziennie i więcej pod okiem trenerów Macieja Przybylskiego i Piotra Paupa dały uczestnikom świetną bazę do odnoszenia sukcesów w dalszej części sezonu. Na to liczymy!
Kadrę uzupełniała obecność naszej nieocenionej siły medycznej p.Liliany Wachowskiej. Dodatkową atrakcją był wyjazd na pływalnię do Kościana i mieszczącej się tam groty solnej. Pomimo krótkiego pobytu znaleźliśmy również czas na gry planszowe i wspólne śpiewanie przy gitarze.

 

Organizację obozu wsparła  – Gmina Rokietnica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ