UKS LIDER ROKIETNICA W FINALE MISTRZOSTW POLSKI

0
1148

27 maja z samego rana w hali ROS zameldowały się najlepsze drużyny z całej wielkopolski, by walczyć o tytuł Mistrzyń Wielkopolski w Mini Siatkówce Kinder + Sport oraz awans do Finału Mistrzostw Polski. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: DWÓJKI (rocznik 2007), TRÓJKI (2006) i CZWÓRKI (2005).

Nasz klub reprezentowały dwie drużyny w kategorii TRÓJEK. Dotarcie do finału wymagało od zawodniczek sporo wysiłku. W tym sezonie w trójkach wystartowało 78 drużyn, w dwójkach 102, a w czwórkach 69.
Żeby dotrzeć do finału, musiały przejść przez 2 turnieje eliminacyjne, ćwierćfinał, którego byliśmy organizatorem oraz półfinał, który wyłonił ścisłą 12 w tej kategorii.

Turniej rozpoczęliśmy o godzinie 9:45 uroczystym otwarciem, w którym uczestniczył Patron Honorowy Wójt Gminy Rokietnica Pan Bartosz Derech oraz Pani Karolina Nawrocka Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rokietnicy. Otwarcie turnieju uświetnił występ Rokietnickiej Orkiestry Dętej pod dyr. Zbigniewa Starosty, przy akompaniamencie której odśpiewaliśmy hymn Polski. Tak uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nie mogło zabraknąć występów artystycznych i tutaj mogliśmy liczyć na Rokiciaki i Magdę Andrzejewską, która po pokazie przeprowadziła wspólną rozgrzewkę przy latynoskich rytmach.

Po godzinie 10:00 rozpoczęliśmy zmagania sportowe, które trwały do godziny 18:30. Na 6 boiskach nie zważając na upał na dworze i gorącą atmosferę w środku, zawodniczki walczyły, by osiągnąć jak najlepszy wynik. Kibice nie zawiedli i tłumnie stawili się w hali ROS. Nie brakowało łez radości, ale niestety również smutku z porażek.

Nasz pierwszy zespół w składzie: Amelia Dombrowska, Gabrysia Dziamska, Oliwia Janowicz oraz Kinga Jucha wygrał 8 spotkań. Dziewczyny dały z siebie wszystko, ulegając w ostatnim meczu turniej pierwszemu zespołowi ze Śmigla i zajmując drugie miejsce. Po chwilach smutku nadszedł moment radości, bo nasze zawodniczki awansowały do finału MISTRZOSTW POLSKI KINDER + SPORT i 7-9 lipca dalej będą walczyć w Zabrzu. Dla drugiej naszej drużyny już sam awans do finału był dużym sukcesem. Amelia Just, Natasza Klimczak, Marta Soj oraz Agata Zwierzyńska walczyły dzielnie, pokazały serce do gry i zajęły 12 miejsce, grając najlepszy turniej w sezonie.

Tegoroczny wynik jest najlepszym wynikiem w historii Klubu UKS LIDER. Nie doszło by do niego, gdyby nie Nasi trenerzy Dorota Szyszka, Piotr Paupa i Wojciech Jucha, którzy ciężko pracowali, by przygotować dziewczyny do finału.

Po wielu godzinach zmagań przyszedł przyjemny czas wręczenia nagród. Dekoracji dokonał prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Pan Jacek Broński. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody, medale oraz puchary Kinder + Sport oraz WZPS. Prócz tego organizatorzy wyróżnili statuetkami najlepsze zawodniczki w każdej kategorii, a najlepsze drużyny otrzymały koszulki Mistrzowskie, które godnie będą nosić na finale w Zabrzu.  Ponadto wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe nagrody pocieszenia, a słodką przekąskę dla wszystkich ufundowała Cukiernia u Kamilka.

Finał to nie tylko sukces sportowy, ale i organizacyjny, za który serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Paupie (człowiekowi orkiestrze), wszystkim Naszym rodzicom, którzy zaangażowali się nie tylko w organizację,
ale i pozyskanie sponsorów, dzięki którym mogliśmy podnieść rangę turnieju.

FINAŁ MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI DZIEWCZĄT 2018 – KINDER+SPORT

Wyniki:

Dwójki:
1. PKS Piast Poniec I
2. Enea PTPS Piła I
3. MUKS Jantar Kalisz
4. MKS MDK Trzcianka
5. Volley Academy Września
6. SKS Murowana Goślina
7. PKS Piast Poniec 2
8. UKS Piątka Turek
9. TKS Siatkarz Jarocin I
10. TKS Siatkarz Jarocin II
11. SP 27 Poznań II

Trójki:
1. UKS Śmigiel I
2. UKS Lider Rokietnica
3. UKS Śmigiel II
4. MKS MOS Śrem
5. TKS Siatkarz Jarocin
6. PKS Piast Poniec I
7. KS ASBL Piła I
8. UKS Hetman Sobieski Poznań III
9. UKS Śmigiel III
10. Enea Energetyk Poznań
11. SP Czeszewo
12. UKS Lider Rokietnica II

Czwórki:
1. Turek/Janków Przygodzki
2. GLKS Rzemieślnik Kwilcz
3. UKS ZSMS Poznań
4. UKS Śmigiel I
5. TKS Siatkarz Jarocin
6. Enea Energetyk Poznań
7. UKS Środa Wielkopolska

 

Patronat honorowy: Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz Wójt Gminy Rokietnica Pan Bartosz Derech

Patronat medialny: Radio Poznań, Nasz Głos Poznański

Sponsorzy: Powiat Poznański

Gmina Rokietnica

Kingspan Environmental Sp. z o.o. Rokietnica

Deva System – pomocni w druku

Hurtowania kwiatów – Bart Kwiaty

ATF Partners

Obsługa graficzna – Promarket Jarosław i Anna Janowicz Cerekwica

Cukiernia u Kamilka

Posiłki zapewniła – Restauracja Pod Gruszą J. Gawron

Szyszka – UKS Lider Rokietnica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ