UKS BŁYSKAWICA – SEKCJA KAJAKOWA

0
1110

Nowy sezon kajakowy sekcja rozpoczęła od pożegnań. Z Klubem rozstali się nasi utytułowani zawodnicy Julia Wieczorek i Sebastian Kubiak. Julka zmieniła barwy na KS Stomil, a Sebastian „zawiesił” wiosło ze względów osobistych. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym zawodnikom za chwile wzruszeń, których nam dostarczali i  życzymy Julii dalszych sukcesów sportowych , a Sebastianowi sukcesów osobistych.

I tak po długiej i kapryśnej zimo-wiośnie nasi zawodnicy wystartowali 08 kwietnia w Poznaniu na specjalistycznym sprawdzianie podczas Otwarcia Sezonu w trudnych warunkach pogodowych.

Ich wyniki to 1 miejsce Jasiu Wiśniewski, 7 miejsce Nikodem Rzepczyński, 8 miejsce Wiktor Oehlerking, 9 miejsce Franek Kupczyk w konkurencji dzieci chłopcy. W młodzikach wygrał Leon Wiśniewski, 20 miejsce Tomek Piszora, a po raz pierwszy na zawodach i od miesiąca na wodzie 23 miejsce wywalczył Mateusz Marciniak.

W juniorach młodszych 10 miejsce zajął Oleg Kindler, 16 miejsce Jakub Kubiak,
a w juniorach 2 miejsce zdobył Dominik Rzepczyński, 6 Jakub Porysek.

Po przeanalizowaniu przez panią trener sytuacji na koniec kwietnia juniorzy młodsi i juniorzy udali się na Konsultacje do Wałcza. Tu zawodnicy musieli się wykazać nie tylko szybkim pływanie w kajaku, ale także bieganiem, pływaniem na basenie i rzutem piłkom.

Po Konsultacjach zawodnicy  13 maja cały dzień spędzili na Torze Regatowym Malta w Poznaniu podczas Regat Sprinterskich  im. W Skrzypińskiego. Wyniki naszych zawodników:

1 miejsce zdobył Jasiu Wiśniewski na k-1

2 miejsce osada k-4 Nikodem Rzepczyński, Piotr Bieda, Franek Kupczyk, Franek Habdas

3 miejsce Leon Wiśniewski k-1

Po emocjach jakie towarzyszyły zawodnikom w Poznaniu, musieli szybko dojść do siebie, gdyż od 19 do 21 maja w Bydgoszczy na Torze Regatowym Brdyujście odbywały się bardzo ważne regaty dla juniorów i juniorów młodszych. Za bardzo dobre wyniki na tych Regatach najlepsi otrzymują powołanie do Kadry Narodowej  Juniorów w tym roku otrzymał je Dominik Rzepczyński.

Ostatnią niedzielę maja zawodnicy spędzili w Kaliszu na XXV Memoriale T. Pasika.

Na tych zawodach przy pięknej pogodzie nasi zawodnicy stali cały czas na podium:

1 m. Jasiu Wiśniewski k-1
1 m. Leon Wiśniewski k-1
1 m. Nikodem Rzepczyński Franek Kupczyk k-2
1 m. Oleg Kindler k-1
1 m. Jordan Łuszczek Jakub Porysek k-2
2 m. Jasiu Wiśniewski Piotr Bieda k-2
2 m. Leon Wiśniewski Tomek Piszora k-2
2 m. Oleg Kindler Jakub Kubiak k-2
2 m. Sztafeta 4x200m Leon Wiśniewski Jakub Kubiak Oleg Kindler Jakub Porysek
3 m. Jakub Porysek k-1
3 m. Nikodem Rzepczyński k-1

Pierwsze półrocze zawodnicy zakończyli na Jubileuszowym XV Memoriale Andrzeja Kulczaka nad Jeziorem Pamiątkowskim. Przy bardzo dynamicznej pogodzie na podium stanęli:

1 m. Jasiu Wiśniewski k-1
2 m. Leon Wiśniewski k-1
2 m. Leon Wiśniewski, Tomasz Piszora, Mateusz Marciniak, Szymon Habdas k-4
3 m. Nikodem Rzepczyński, Piotr Bieda, Franek Habdas, Marcin Grzechowski k-4

Wszystkim zawodnikom, pani trener Małgorzacie Wardowicz oraz instruktorowi Piotrowi Porysek gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

UKS Błyskawica sekcja kajakowa bardzo dziękuje Panu Prezesowi Józefowi Bejnarowiczowi i Polskiej Fundacji Kajakowej z przekazanie naszej sekcji nowej przyczepy do transportu kajaków. Przyczepa na długie lata pozostanie w Klubie służąc nowym adeptom kajakarstwa. Bardzo dziękujemy!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ