UKS Błyskawica po wakacjach

0
1145

Pierwsze  występy   naszych  zawodników  karate  UKS  Błyskawica po wakacyjnej przerwie

Początek  nowego  sezonu  w  karate udanie  rozpoczęty  przez  Rokietnickich  karateków . Dwa pod  rząd weekendowe  wyjazdy były bardzo wyczerpujące . ale też owocne w medale.

Przez dwa dni 29-30.09.2017 rozgrywane były w Hali Sportowej  w Pleszewie Mistrzostwa Polski  Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w karate WKF. Były to rekordowe pod względem liczby uczestników Mistrzostwa Polski w których  wzięło udział  411 zawodników z 59 klubów z całego kraju. Warto podkreślić , że zgodnie z wytycznymi Światowej Federacji  Karate ( WKF ) to jedyne zawody organizowane pod auspicjami Polskiego Związku Karate w których przyznaje się tytuł Mistrza Polski w karate w tej grupie wiekowej ( 14-17 lat ). W tych prestiżowych zawodach wystartował nasz reprezentant Dominik Suszka w barwach klubu Kuzi Sport który wraz z Stanisławem Popow i Kacprem Biadałą wywalczyli 5 miejsce w konkurencji kata drużynowym juniorów młodszych.

W drugim turnieju 10 zawodników reprezentowało UKS  Błuskawica Rokietnica podczas przeprowadzonych w dniu 07.10.2017  XI Turniej Karate o Puchar Burmistrza Kościana w karate Olimpijskim WKF. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Jarosława Kuca zdobyli łącznie 7 medali ,w tym 2 złota , 2 srebra, i 3 brązy. W kwalifikacji ogólnej nasz klub zajął 9 miejsce na 21 startujących klubów.

Złote medale zdobyli –Paweł Grochowski w konkurencji kata, Antoni Kobusiński w konkurencji fantom. Srebrne medale  zdobyli –Bartosz Prusak w konkurencji fantom, Michał Weber w konkurencji kata. Brązowe medale zdobyli – Julia Suszka w konkurencji kata i kumite oraz Kacper Skąpski w konkurencji  kata. Ponadto startujący w barwach klubu Kuzi Sport Dominik Suszka wywalczył dwa złote medale w konkurencji kata i kumite.

Pozostałym zawodnikom  tj. Julia Bartecka , Julia Grochowska , Hanna Weber i Szymon Śniegocki którzy dzielnie walczyli na matach turnieju gratulujemy ducha walki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim medalistom. Pokazujecie , że wasza ciężka i systematyczna praca z trenerem Jarosławem Kucem przynosi oczekiwane rezultaty . Oby tak dalej !