Udany start karateków z UKS Błyskawica

0
1160

Udany  start  karateków  z  UKS  Błyskawica  na  turnieju  CUP  w  Zdunach

W sobotę 25.11.2017 odbył się turniej w karate olimpijskim- Zduny CUP . W zawodach wzięło udział około 250 zawodników z 25 klubów wielkopolski, w tym miedzy innymi z Leszna , Wrocławia, Ostrzeszowa czy Pleszewa. Nasi zawodnicy trenowani przez Jarosława Kuca przywieźli do Rokietnicy  6 medali; 2 złote, 2 srebrne, 2 brązowe. Po raz kolejny pokazali siłę i wszechstronność  zawodników, którzy dominują zarówno w walkach (kumite) jak i pokazach ( kata  ).

Złoty medal wywalczyli –Julia Suszka w konkurencji kumite, Dominik Suszka startujący w barwach klubu Kuzisport. Srebrny medal wywalczyli –Hanna Weber w konkurencji kata, Michał Weber w konkurencji  fantom. Brązowy medal wywalczyli –Hanna Weber w konkurencji Fantom, Dominik Suszka w konkurencji Kumite. Tuż za podium znalazł się Kacper Skąpski któremu nie udało się zdobyć medalu, ale walczył z całych sił i wykazał się wspaniałą postawą , dumnie reprezentując nasz klub. Były to kolejne zawody  rankingowe ,które wyłonią zawodników do kadry Polski.

„Prawdziwym celem karate-do nie jest wskazywanie kto jest lepszy , a kto gorszy . Karate-do to sztuka walki służąca rozwijaniu charakteru poprzez trening .Różne  części ciała zostają przystosowane do pełnienia funkcji broni . Aby móc ich używać  swobodnie i efektywnie konieczna  jest samodyscyplina. Aby stać się zwycięzcą  , najpierw  należy  pokonać  samego siebie.’’

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom  i życzymy dalszych sukcesów.