Udane starty zawodników UKS Błyskawica

0
1024

W dniu 09.06.2018 w XXVIII Leszczyńskich Mistrzostwach Karate o Puchar Prezydenta Miasta Leszna   udział wzieło 320 zawodników z 31 klubów Wielkopolski, Dolnego Śląska i Lubuskiego. Wśród startujących była też reprezentacja Rokickiego Klubu karate UKS Błyskawica . Turniej adresowany był do młodych karateków do lat siedemnastu. Mimo , że reprezentacja klubu wystartowała w nielicznej trzy osobowej obsadzie , to młodzi zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony. W bezpośrednich walkach i repasażach pokazali swoje umiejętności i zajmowali punktowane miejsca w kwalifikacji . Ostatecznie wywalczyli 3 złote medale. Dominik Suszka startujący w barwach klubu KuziSport zdobył 2 złote medale w konkurencji kata indywidualne i kumite, a  Julia Suszka zdobyła złoty medal w konkurencji kumite  open. Ponadto startujący Kacper Skąpski zajął ostatecznie piąte miejsce w konkurencji kata.

W niedzielę 10.06.2018 zawodnicy UKS Błyskawica pojechali natomiast na Ogólnopolski Turniej Karate WKF Hayashi CUP do Dopiewa . W zawodach tych udział wzięło 267 zawodników z 23 klubów min. z ( Kępno, Inowrocław, Kostrzyn nad Odrą ,Krosno czy Wrocław ).W zawodach świetnie zaprezentowali się zawodnicy  Rokickiego klubu karate zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej z pośród startujących klubów.  Nasi zawodnicy trenowani przez Jarosława Kuca łącznie zdobyli 20 medali w tym, 11 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych.

Złoty medal wywalczyli- Julia Bartecka w konkurencji fantom, Oskar Golak w konkurencji kihon, Wiktor Jachalski w konkurencji Kumite, Antoni Kobusiński w konkurencji kumite, Bartosz Prusak w konkurencji kumite, Szymon Śniegocki w konkurencji kata, Julia Suszka w konkurencji kumite i kumite open, Michał Weber w konkurencji kata, Dominik Suszka startujący w barwach klubu KuziSport w konkurencji kata i kumite.

Srebrny medal wywalczyli- Julia Bartecka w konkurencji kata, Paweł Grochowski w konkurencji kata, Antoni Kobusinski w konkurencji kata.

Brązowy medal wywalczyli- Wiktor Jachalski w konkurencji kata, Bartosz Prusak w konkurencji kata, Szymon Śniegocki w konkurencji kumite, Michał Weber w konkurencji kumite, Franciszek Zyblerswech-Łaszewski w konkurencji kihon, Przemysław Zyguła w konkurencji kihon.

Zawody w Lesznie i Dopiewie były ostatnimi zawodami przed okresem letnim i wyjazdami obozowymi. Teraz będziemy czekali na nowy sezon i na  kolejne wyzwania sportowe. Na koniec pragnę podziękować wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za włożoną w ten sezon pracę treningową i osiągnięte wyniki. Szczególne podziękowania kieruję do trenera UKS Błyskawica Jarosława Kuca który, dzieląc się swoją pasją z wychowankami przekazuje im wiedzę, wsparcie, motywację. Trener jest wzorem w podążaniu drogą karate.