U Zamoyskich …

0
1599

Nabór do patronackiej klasy Branżowej szkoły I stopnia w zawodzie INTROLIGATOR

Zespół Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy w porozumieniu z CGS Drukarnia sp. z o.o. w Mrowinie,  prowadzi nabór do patronackiej klasy Branżowej szkoły I stopnia w zawodzie INTROLIGATOR .

Zajęcia praktyczne odbywać się będą w CGS Drukarnia sp. z o.o. . Teoretyczna nauka zawodu prowadzona będzie w Zespole Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy przez mistrzów w zawodzie z w/w drukarni.

Introligator to specjalista, który przygotowuje ręcznie i maszynowo wkłady do oprawy twardej i miękkiej, wykonuje oprawy książek przy pomocy narzędzi i urządzeń introligatorskich. Materiałami używanymi do prac introligatorskich są: płótna, skóry, wyroby papierowe, tworzywa sztuczne. Do jego zadań należy również ręczne lub maszynowe wykonywanie wyrobów introligatorskich o specjalnym przeznaczeniu, np.: teczki, klasery, opakowania, ozdobne futerały a także zabezpieczanie starodruków, zniszczonych kart i opraw książek. Obsługuje nowoczesne introligatorskie urządzenia i linie potokowe.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie introligator powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  • przygotowywania materiałów, maszyn i urządzeń do realizacji procesów introligatorskich;
  • realizowania procesów wykonywania druków luźnych;
  • realizowania procesów wykonywania opraw.

Zapraszamy!

Pokolenia otwierają Nową Bibliotekę

Uczniowie klasy II TH/TAK jako reprezentanci Zespołu Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy honorowo przenieśli po symbolicznej książce ze starej biblioteki do nowo wybudowanej włączając się do hasła „Pokolenia otwierają Nową Bibliotekę”. Zapoznali się z historią gminnej biblioteki i zwiedzili nową, która bardzo się im spodobała. Stwierdzili żartobliwie, że mogą tu przychodzić na wagary, by intelektualnie się rozwijać.

Barbara Włodarczyk

Konkurs piosenki niemieckiej „Jeder kann singen”

Miło mi poinformować, że Marta Łuczak z klasy III TH oraz Krzysztof Woźniak z klasy IV TI/TAK zajęli II miejsce w konkursie piosenki niemieckiej „Jeder kann singen”, który odbył się w Zespole Szkól Nr 1 w Swarzędzu. Wykonali wspólnie własną wersję utworu ,,Paff, der Zauberdrachen” z repertuaru Marlene Dietrich. Idealny wykonanie Marty, akompaniament Krzyśka na gitarze, a do tego nowa współczesna aranżacja utworu zasługiwały na takie uznanie!!! Jury podkreśliło również zgranie zespołu, dużą kulturę muzyczną oraz obycie ze sceną.

Jeszcze raz gratuluję i dziękuję za współpracę.

Monika Hofman

nauczyciel języka niemieckiego

Konferencja „Nauka, praca, kariera…

W naszej szkole, po raz drugi odbyła się konferencja zawodoznawcza organizowana wspólnie z Siecią Doradców Zawodowych ,,Nauka, praca, kariera – kompetencję miękkie”.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy gimnazjalistów ostatnich klas oraz uczniów naszego technikum. Spotkanie miało charakter warsztatowy a kolejne spotkania poprowadzili znakomici goście tacy jak:

Karina Mesjasz i Wojciech Szafnicki reprezentująca firmę Sorattio zajmującą się doradztwem biznesowym z warsztatem: ,,Rekrutacja kompetencyjna, czyli co jest ważne kiedy brak doświadczenia zawodowego, Agnieszka Mruk, dyplomowana wizażysta, członek Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców z warsztatem: ,,Jak cię widzą, tak cię piszą ” – warsztaty z wizażu, Bartosz Nowak – Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu z warsztatem: ,,Zostań czasowstrzymywaczem”- czyli dlaczego warto dobrze zarządzać sobą w czasie i umiejętnie określać własne potrzeby, i Katarzyna Podhorecka – pedagog i  doradca zawodowy z Gimnazjum w Baranowie z warsztatem „wić nie tylko językiem, czyli rzecz o mowie ciała”.

Jak tytuł konferencji mówi w tym roku skupiliśmy się wokół pracy nad kompetencjami miękkimi a więc tymi, które dzisiejsi pracodawcy cenią sobie najbardziej. Znaczenie tzw. umiejętności miękkich na rynku pracy coraz bardziej rośnie. W niektórych branżach większy nacisk kładziony jest na kompetencje społeczne, w innych na psychofizyczne. Eksperci prognozują, że do 2030 r. dwie trzecie pracodawców będzie uznawało niektóre z nich za obowiązkowe.

Wszystkim prelegentom bardzo dziękuje za poświęcony czas i chęć podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem w poruszanej tematyce. Warto podkreślić, iż wszystkie wystąpienia miały charakter „pro bono” za co szczególnie dziękujemy.

Anita Durowicz

 

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej

13 i 14.03.18. w Murowanej Goślinie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej. Reprezentacja naszej szkoły- dziewczyny, zdobyły srebro:-) Panowie grali zacięcie ale zabrakło trochę szczęścia- IV miejsce.

Gratulujemy!

M.Statucka

 

Niektórzy lubią poezję

Niektórzy –
czyli nie wszyscy.
Nawet nie większość wszystkich ale mniejszość.
Nie licząc szkół, gdzie się musi,
i samych poetów,
będzie tych osób chyba dwie na tysiąc.

Wisława Szymborska

21 marca to tradycyjnie początek kalendarzowej wiosny. Choć aura nas nie rozpieszcza, postanowiliśmy przywitać ją godnie. W naszym szkolnym pałacu było gorąco! Strofy miłości, szczęścia,  nadziei, a wreszcie odrzucenia i rozpaczy, rozbrzmiewały już od rana w przyciemnionej, ukwieconej, rozjarzonej kolorowymi światłami świetlicy. Program był zatytułowany: Wiosenne przebudzenie. Porozmawiajmy o miłości.

Szkolnych artystów było wielu. Swą wszechstronnością wykazał się Krzysztof Woźniak, który grał na gitarze i pianinie oraz nagłaśniał całość. Prowadziła imprezę niezastąpiona Marta Łuczak, która także pokazała swój kunszt piosenkarski i talent recytatorski; wtórowała jej Paulina Czubek. Śpiewała i grała także Oliwia Marciniak. Liczne grono interpretatorów poezji radowało moje polonistyczne serce. Z wierszami wystąpili: Karina Świerczyńska, Aleksandra Cierpiszewska, Angelika Agacińska, Katarzyna Horała, Dawid Błoch, Karolina Kaptur, Piotr Karalus, Klaudia Koralewska, Mateusz Mikołajczak, Tomasz Lisek, Bartłomiej Pietrzak, Natalia Jackowiak i  Anna Kaźmierczak.

Było wspaniale, wzruszająco , uczucia wibrowały w powietrzu, a każdy z wykonawców miał grono swoich wielbicieli. Były brawa, a nawet bisy. Występ powtarzaliśmy cztery razy, aby cała społeczność szkolna mogła go zobaczyć; z pewnością było warto, choćby po to, by zobaczyć wpatrzone oczy i zasłuchane twarze uczniów, którym na lekcjach  poezja niekiedy wydaje się nudna… Okazało się, że można zaimponować kolegom opanowaniem długiego tekstu, który został zinterpretowany, a nie odklepany, choć jak pisze Szymborska – Nie wszyscy lubią poezję, to w naszej szkole od wczoraj wydaje się być tych osób, które ją cenią trochę więcej.

Agnieszka Olejniczak-Gros

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ