Tam się wraca!

0
1101

Coraz liczniej pielgrzymi przybywają nad Małe Jezioro Kierskie, do miejsca, w którym Jezus objawił się św. s. Faustynie. 

Na szczęście przestrzeni tam nie brakuje. Siostry z kierskiego klasztoru, w którym przez 3 miesiące, w 1929 r. przebywał św. s. Faustyna, z radością patrzą więc, jak podczas Mszy odprawianych dwa razy w roku przy ołtarzu polowym gromadzi się coraz więcej osób. W tegoroczną Niedzielę Miłosierdzia uczestniczyło w niej wielu pielgrzymów z różnych miejsc w Wielkopolsce oraz mieszkańcy naszej Gminy, wśród nich Wójt Bartosz Derech. Dotarło tu m.in. małżeństwo z Mosiny, Aneta i Marcin Tobysowie. – Odkryliśmy to miejsce w tym roku, zachęceni do przyjazdu do Kiekrza przez znajomą. Jeszcze niedawno nie wiedzieliśmy, że tak blisko nas Pan Jezus objawił się św. siostrze Faustynie. Będziemy tu na pewno wracać – zapewniają.

Mszy przewodniczył ks. dr Dariusz Madejczyk, dziekan dekanatu przeźmierowskiego. – Chcemy być przez Ciebie, Jezu zaskakiwani, tak, jak dała się Tobie zaskoczyć św. Faustyna Kowalska. Daj nam odkryć, że tylko Ciebie w życiu potrzebujemy – mówił w kazaniu. O oprawę muzyczną zadbali z kolei członkowie Poznańskiego Wielbienia pod przewodnictwem Leopolda Twardowskiego. Po chwili wielbienia, w tym tańcem, wszyscy chętni pielgrzymi udali się na poczęstunek na teren przyklasztorny. Warto dodać, że niezmiennie od lat sporo osób włącza się w organizację uroczystości nad Małym Jeziorem Kierskim. Nie sposób wszystkich wymienić, wspomnijmy więc chociaż piekarnię Piotra Łakomego, restaurację „Pod Gruszą” Józefa Gawrona, kwiaciarnię „Zakątek” prowadzoną przez Małgorzatę Karpiczak-Ostrowską, braci Pawła i Grzegorza Czachorów z rodzinami, strażaków, harcerzy oraz członków Stowarzyszenia „Faustinum” i panie z kierskiego Domu Samotnej Matki. Przede wszystkim jednak podziękowania za gościnę należą się samym Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kiekrzu. Przypomnijmy, że kaplica zakonna mieszcząca się w ich domu to sanktuarium św. siostry Faustyny. Codziennie odbywa się tu adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej na www.faustyna.pl/zmbm/kiekrz.

KT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ