Świąteczne inspiracje

0
1004

Klub Młodych Florystów przy wsparciu uczniów klas technikum architektury krajobrazu przygotował wystawę florystycznych dekoracji związanych z Adwentem i Bożym Narodzeniem. Powstało wiele interesujących propozycji w różnych stylach uwzględniających zarówno tradycyjne kompozycje, jak i aktualne trendy. Tworzący kompozycje wykazali się dużą pomysłowością oraz umiejętnościami technicznymi. Ujawniło się przy tym kilka ,,ukrytych talentów.
Między innymi powstały adwentowe wieńce do postawienia na stole, do powieszenie pod sufitem lub jako wieńce powitalne na drzwiach. Uczniowie kilku różnymi sposobami wykonywali, florystyczne drzewka wykorzystując przy tym nie tylko gałęzie iglaków. Zaproponowali inne spojrzenie na choinkę – wykonaną np. ze stożków oklejanych żołędziami lub orzechami, lub z luźno układanych krótkich gałązek, splataną z pnączy. Ciekawą propozycją były gwiazdy z bezlistnych gałązek do zawieszenia w oknie lub na ścianie.
Do dekoracji użyto przede wszystkim naturalnych materiałów – szyszek, orzechów, anyżu, skórki pomarańczowej oraz zasuszonych roślin. Wiele z tych materiałów nie tylko odgrywało rolę dekoracyjną. Wraz z sosną i świerkiem wprowadzały piękny zapach kojarzący się z atmosferą świąt.
Odwiedzający wystawę mieli również możliwość zapoznania się z technikami – uczennice prezentowały wykonanie kompozycji do dekoracji stołu. Podpowiadały materiały i sposoby wykonania dekoracji.
Wystawa była dostępna dla mieszkańców Rokietnicy podczas kiermaszu oraz w kolejny dzień dla społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że zainspirowała wiele osób do tworzenia własnych dekoracji.
Klub Młodych Florystów planuje kolejne edycje wystawy – wielkanocną (7.04.) oraz wiosenną (13.05.- podczas ,,Majówki u Zamoyskich).
Maria Matuszczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ