Stypendia i nagrody dla uczniów szkoły ,,Zamoyskich”

0
1200

24.10.2018r. odbyła się uroczysta sesja oświatowa Rady Powiatu w Poznaniu, która tradycyjnie jak co roku w całości poświęcona była oświacie w Powiecie Poznańskim. Podczas swego wystąpienia starosta Jan Grabkowski wskazał na ogromne nakłady kładzione na rozwój infrastruktury szkolnej  w powiecie.  Kolejny raz zwrócił uwagę na fakt niezaprzeczalny, że od początku istnienia powiatu jednym z najważniejszych zadań było i jest inwestowanie w szkolnictwo, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia zawodowego. Na dowód tego, między innymi w październiku tego roku, zostało otwarte najnowocześniejsze w Polsce Centrum Kształcenia Praktycznego(CKP) w Swarzędzu, z którego będą korzystać także nasi uczniowie. Wartość inwestycji przekroczyła 35 milionów.

 Sesja oświatowa to także czas, w którym uczniowie osiągający najwyższe wyniku w nauce (średnia 5,0), wybitni sportowcy zdobywający laury na arenach krajowych i nie tylko oraz wyróżniający się uczniowie szkół branżowych z rąk starosty za akceptacją Rady Powiatu w Poznaniu otrzymują stypendia naukowe (250,- miesięcznie przez okres 10 miesięcy), a także nagrody finansowe.

Miło mi oznajmić, że za wyniki osiągnięte w roku szkolnym 2017/18, 7-uczniów Zespołu Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy zostało wyróżnionych stypendiami. Otrzymali je: Izabela Gromna, Izabela Świeczkiewicz, Natalia Jankowiak, Sandra Piaskowska, Aleksandra Krawczyk, Jędrzej Borowczak ,Filip Rokicki.                                                                                                                          Dodatkowo uczeń Szkoły Branżowej I stopnia  Bartosz Goraj otrzymał nagrodę za wysokie wyniki w kształceniu ogólnym i jakże ważnym kształceniu zawodowym.

Niech ta grupa ambitnych młodych ludzi naszej szkoły będzie inspiracją dla pozostałych .

Ogromne gratulacje dla Wyróżnionych i podziękowania dla Koleżanek i Kolegów będących współtwórcami sukcesu !!!

Wojciech Kaczmarek

 Dyrektor ZS Rokietnica

Mecz towarzyski w piłkę nożną chłopców.

10.10.18 odbył się w Poznaniu mecz towarzyski w piłkę nożną chłopców. Po zaciętej rywalizacji, pomiędzy reprezentacją Zespołu Szkół im. J. i W.Zamoyskich a  Technikum Inżynierii środowiska i Agrobiznesu, spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 5:3.

Gratulujemy!

Magdalena Statucka

Dzień ogrodnika i architekta krajobrazu

Dnia 9.10.18 r. klasa II, III i IV technikum architektury krajobrazu miała przyjemność gościć na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu z okazji Dnia Ogrodnika i Architekta Krajobrazu. Wydział architektury krajobrazu, jak co roku przygotował dzień pełen wrażeń. Po bardzo miłym powitaniu, przeprowadzono szereg interesujących wykładów tematycznych z biologii roślin, gleboznawstwa, entomologii, kształtowania krajobrazu. Nie zabrakło warsztatów, na których uczniowie naszej szkoły mieli okazję badać owady pod mikroskopem, lepić kule torfowe z nasionami trawy czy obserwować podłoża torfowe pod uprawę roślin. Wszystkie zajęcia prowadzone były przez pracowników naukowych wydziału architektury krajobrazu w salach wykładowych i warsztatach.  Dało nam to namiastkę życia studenckiego. Jedną z atrakcji dnia była wspaniała zupa dyniowa, ugotowana z dyni pochodzących z uprawy uczelnianej. Na wielbicieli owoców czekały pyszne jabłka oraz ekologiczny sok jabłkowy. Na zakończenie miłego dnia, mieliśmy okazję podziwiać kolekcję roślin ozdobnych, uprawianych w ogrodzie przy uczelni. Nasyceni zapachem jesiennych kwiatów i smakiem dyniowej zupy wróciliśmy do naszej szkoły.

 Paulina Zakolska -Dębska

Marlena Solarz-Nowak

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej – ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Dnia 15.10.2018odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez członków Samorządu Uczniowskiego.  Apel był okazją do podziękowań całemu Gronu Pedagogicznemu za ogromny trud włożony w wychowanie i wykształcenie młodzieży naszej szkoły.

Podczas apelu nastąpiło również pasowanie  uczniów klas pierwszych, którzy oficjalnie zostali przyjęci do grona pełnoprawnych uczniów naszej szkoły i złożyli na ręce Pana Dyrektora dyplomy z własnoręcznymi podpisami pod rotą ślubowania. 

Z okazji święta nauczycieli uczniowie przygotowali przedstawienie będące obrazem pani sprzątającej w roli nauczyciela . Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Podsumowano również konkurs na osobliwe cechy związane z nauczycielami.    

Całą uroczystość uświetnił nasz szkolny zespół wokalno-muzyczny.

 Alicja Dąbrowska

Poezja jednoczy pokolenia

23 października odbył się Gminny  Konkurs Poezji Patriotycznej. Nie mogło nas w nim zabraknąć. Zespół Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy reprezentowali: Klaudia Bazan, Katarzyna Mendyka i Łukasz Owczarz. Wszyscy otrzymali cenne nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Rokietnica.Wyróżniona została Klaudia Bazan – za interpretację „Gawędy o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej.

Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, którą uczestnikom zapewniła organizatorka– Pani Lucyna Bios, wraz z nauczycielkami Szkoły Podstawowej w Rokitnicy. 

Było niezwykle miło, mogliśmy przyglądać się recytatorskim popisom najmłodszych i najstarszych uczniów w naszej gminie.

Poezja jednoczy-pokolenia, łagodzi obyczaje, uczy wrażliwości, pokazuje wzorce – oby więcej takich spotkań!

Agnieszka-Olejniczak-Gros

Wycieczka śladami naszych patronów

Tegoroczna wyprawa uczniów klas pierwszych ZS im. J. i W. Zamoyskich do Kórnika odbyła się 26.10.2018 r. i zgromadziła rekordową liczbę osiemdziesięciu uczestników.

Wycieczka była dopełnieniem Szkolnego Święta Patronów, obchodzonego w naszej szkole tradycyjnie wraz ze Świętem Edukacji Narodowej – 15. 10. – w dniu imienin Jadwigi.  Nasza Patronka była założycielką Szkoły Domowej Pracy Kobiet, wspaniałą nauczycielką i wychowawczynią.

Podczas wycieczki uczniowie wraz z wychowawcami mogli obejrzeć miejsce życia i patriotycznej działalności Jadwigi i Władysława, bliżej poznać idee,którym poświęcili życie oraz wyrazić hołd ich pamięci przez złożenie kwiatów wmiejscu spoczynku. 

Dorota Filipiak

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

30.10.18 na hali ROS-u odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W rozgrywkach wystartowały drużyny z Puszczykowa, Mosiny, Kórnika,Swarzędza i Rokietnicy.

Po zaciętych i bardzo kontaktowych meczach, nasza reprezentacja zajęła III miejsce, II Kórnik, I Puszczykowo.

Gratulujemy!

Magdalena Statucka

Święto Zmarłych w różnych zakątkach świata

W dniu 31października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspólnej zabawiezwiązanej z obchodami Święta Zmarłych. Po wcześniejszym zapoznaniu się ztradycjami obchodów tego wydarzenia w różnych zakątkach świata młodzieżprzystąpiła do konkursu z wiedzy o historii i przebiegu uroczystości.Nagrodę, którą ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół im. Jadwigi i WładysławaZamoyskich w Rokietnicy, otrzymała uczennica klasy 2 technikum hotelarskiego.Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach!

 Aleksandra Maciejewska

Anna Maciejewska

100 lat niepodległości

Podniosła, setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po rozbiorach – zgromadziła uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. Zamoyskich na uroczystej akademii.  Słuchając narodowych pieśni w wykonaniu chóru szkolnego oraz strof patriotycznej poezji, mieliśmy okazję do głębszej refleksji nad istotą niepodległości Ojczyzny i patriotyzmu. Patriotyzm, którego rozumienie może się z czasem zmieniać, powinien jednak pozostawać nieodłączną cecha naszej ludzkiej postawy. Wszakże to miłość do Ojczyzny zrodziła wielkich poetów, nauczycieli, żołnierzy i pełnych poświęcenia twórców narodowej tożsamości na wszelkich polach. Świadomość tego pozwala dostrzegać własne życiowe powołania i piękne cele, do których możemy dążyć.

Reprezentacja społeczności  naszej szkoły uczestniczyła również w gminnych obchodach rocznicy niepodległość, biorąc udział i zabezpieczając Bieg Niepodległości. Delegacja szkoły z Panem Dyrektorem na czele złożyła kwiaty pod Krzyżem Niepodległości i wysłuchała pięknego koncertu.

Dorota Filipiak, Magdalena Statucka

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia – wszystkiego dobrego,

ciepła w sercach i w domach, serdeczności przy wigilijnym stole,

wspólnego, rodzinnego kolędowania.

Niech te niezwykłe Święta napełnią wszystkich spokojem i dadzą siły na każdy dzień.

Szczęśliwego, pełnego sukcesów, miłości i radości Nowego 2019 Roku

życzą Dyrekcja, Pracownicy, Rada Rodziców i  Uczniowie

Zespołu Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ