STRAŻACKA ZBIÓRKA NA NOWY WÓZ BOJOWY

0
2753

Ochotnicza Straż Pożarna w Napachaniu zwraca się z prośbą o pomoc do mieszkańców Gminy Rokietnica w pozyskaniu lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.
W chwili obecnej jednostka jest w posiadaniu średniego wozu bojowego Renault G230. Taki pojazd może być prowadzony tylko przez uprawnionego kierowcę z prawem jazdy kat. C. Niestety nie każdy druh posiada takie prawo jazdy. Dlatego Zarząd jednostki postanowił poczynić kroki mające na celu pozyskanie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego o Dopuszczalnej Masie Całkowitej nie przekraczającej 3500kg. Kierowcą takiego pojazdu może być uprawniony druh, który posiada prawo jazdy kat. B. Prawo jazdy z taką kategorią posiada większość druhów z naszej jednostki. Zakup takiego samochodu pozwoli zyskać jeszcze większą efektywność naszych działań. Niestety jednostka nie posiada odpowiednich środków finansowych, aby zakupić taki pojazd. Koszt zakupu używanego samochodu to około 70tys. złotych. Dlatego postanowiliśmy poprosić Państwa o pomoc. Specjalnie na ten cel zostały zorganizowane dwie zbiórki: pierwsza to zbiórka złomu. Każdy z Państwa kto jest w posiadaniu zbędnego i zalegającego złomu, może nam go przekazać. Wystarczy skontaktować się z nami i umówić się na termin odbioru. Dane kontaktowe znajdą Państwo na plakacie. Drugim sposobem w jaki można nas wesprzeć są wpłaty na nasz cel zarejestrowany w portalu zrzutka.pl. Link do zrzutki znajdą Państwo na plakacie.


W tym miejscu pragniemy podziękować Pani Sołtys wsi Napachanie-Dalekie wraz z Radą Sołecką za propozycję przekazania kwoty 30 tys. złotych z funduszu sołeckiego na rok 2021, na zakup lekkiego wozu dla naszej jednostki oraz mieszkańcom za jednogłośne przegłosowanie tej propozycji. Podziękowania kierujemy również dla sołtysów, którzy włączyli się do akcji rozpowszechniania plakatów informujących o zbiórkach, księdzu proboszczowi parafii Rokietnica za wspieranie i promowanie naszych akcji oraz każdemu kto już dołożył swoją cegiełkę do naszego marzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ