Stowarzyszenie Rokietnica Biega

0
1165

Wiosenne rozbiegania za nami. Krótka relacja z wybranych naszych biegowych wycieczek i wyczynów.

Biegi im. Dominiki

Nie mogło nas zabraknąć i tradycyjnie „pomarańczowi” stanowiliśmy największą grupę biegaczy zjednoczoną pod jedną egidą. W kwietniowym pierwszym biegu im. Dominiki na podium OPEN kobiet stanęła Agnieszka Zakrzewicz-Podlecka (I miejsce), Sabina Ociepa (II miejsce), Danuta Stachowiak (III miejsce). W kategorii OPEN mężczyzn na podium powiewającą flagę Stowarzyszenia reprezentował Przemysław Kucharski (I miejsce). Nie zabrakło również miejsca na podium dla naszej młodszej generacji –  Mikołaj Just zajął I miejsce w kategorii wiekowej do lat 16.

W drugim biegu zorganizowanym w dniu 27 maja nasi biegacze w nieco przerzedzonym składzie walczyli w pocie czoła w kurzu i gorącu o podium. Walka zakończyła się I miejscem w kategorii OPEN kobiet – Sabina Ociepa, I miejscem w kategorii OPEN mężczyzn – Darek Okoń, III miejscem – Konrad Sioma, I miejscem w kategorii dziewczyn do lat 16 – Ewa Stachowiak oraz nagrodą dla najstarszego biegacza Sławomira Jarczyńskiego (chociaż tu najstarszy to tylko z nazwy, bo wygląd przeczy temu).

Starty w zawodach nie zdominowały naszego kalendarza, pozostało w nim miejsce na wspólne wybiegania połączone z przyjemną konwersacją oraz konsumpcją własnych wyrobów. Biegaliśmy po Wielkopolskim Parku Narodowym (trasa ok. 22 km, replika biegu Forest Run) oraz po Dziewiczej Górze (trasa łączna ok. 16 km z paroma podbiegami).

Spotkanie z Marcinem Fehlau

W gościnnie udostępnionej sali ROS-u spotkaliśmy się z Marcinem Fehlau, doświadczonym biegaczem i lekkoatletą z wieloma medalowymi osiągnięciami w biegach o różnych dystansach (od 1000 m do maratonu), który podzielił się z nami swoimi metodami treningowymi.

 

Jeśli chcecie przyłączyć się do naszej grupy, zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym rokietnicabiega@gmail.com.

Nasz Fun Page na Facebook’u: www. https://www.facebook.com/rokietnicabiega/

 

Sabina Ociepa

 

Fot. Damian Nowicki, Adam Michta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ