„Stare” Rostworowo z kanalizacją, a ul. Wakacyjna w Kiekrzu z wodociągiem.

0
1109

W dniu 24 października 2018 roku Prezes Zarządu PUK Sp. z o.o. mgr inż. Michał Wieland podpisał dwie umowy z Wykonawcą – firmą BUD-AN Sp. z o.o. z Kalisza, na wykonanie następujących zadań: Budowa kanalizacji sanitarnej tłocznej i grawitacyjnej w miejscowości Rostworowo i Żydowo, gm. Rokietnica” oraz Sieć wodociągowa w m. Kiekrz, ul. Podjazdowa, Wakacyjna i Muzealna, gm. Rokietnica”. 

W ramach powyższych inwestycji powstanie ok. 1700 m sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej, ok. 3500 m sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej oraz 680 m wodociągu. 

Zgodnie z harmonogramem prace ruszą na przełomie listopada i grudnia br. i rozpoczną się od budowy odcinka rurociągu tłocznego o długości 1000-1500 m w ul. Ogrodowej w Rostworowie oraz budowy sieci wodociągowej o długości 300-400 m w ul. Wakacyjnej w Kiekrzu. Nie chcąc  utrudniać Mieszkańcom dojazdu do posesji prace zostaną wykonane metodą bezwykopową, czyli tzw. przewiertem sterowanym.

W okresie zimowym (styczeń-marzec) prace budowlane zostaną wstrzymane i ruszą ponownie od kwietnia przyszłego roku. Wodociąg w ul. Podjazdowej i Wakacyjnej zostanie ukończony do 30 czerwca, a kanalizacja sanitarna w Rostworowie i Żydowie do 31 grudnia 2019 roku.  

Zgodnie z umową koszt wykonania zadania związanego z budową kanalizacji to 1 851 219 zł netto, natomiast wodociągu – 150 000 zł netto. Przedsięwzięcie zostanie sfinansowane z pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

Jesteśmy przekonani, że planowane inwestycje usprawnią proces odbioru ścieków bytowych oraz dostawę wody i w sposób odczuwalny podwyższą komfort życia Mieszkańców w przedmiotowych rejonach Gminy Rokietnica. 

O inwestycjach i procedurach przetargowych prowadzonych przez PUK można na bieżąco czytać na www.puk.com.pl. Zachęcamy do odwiedzin.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ