Spektakl Opery Lwowskiej – MOJŻESZ

0
1092

„MOJŻESZ”

Dziś 25-03-2017vw Arenie odbył się spektakl aktorów Opery Lwowskiej

Jedyne widowisko na świecie, które sfinansował Ojciec Święty Jan Paweł II.  Całkowity zysk ze spektaklu zostanie przekazany na pomoc Ukrainie a w szczególności obywatelom zamieszkałym na terenach objętych działaniami wojennymi na wschodzie Ukrainy.

W skład 200 osobowego zespołu  gwiazd Opery Lwowskiej wchodzą orkiestra, chór, balet, soliści a specjalnie zbudowana scenografia wprowadza widza w świat Mojżesza.

Sami aktorzy mówią tak : Mając głębokie zrozumienie dla sytuacji na Ukrainie organizujemy na terenie kraju koncerty charytatywne z których cały zysk przekazujemy na pomoc naszym rodakom zamieszkałym na terenach objętych działaniami wojennymi na wschodzie Ukrainy. Przedsięwzięcie wzbogaci życie społeczne mieszkańców i propaguje godne poparcia idee.

Nadmieniamy że z ostatnich koncertów Opery Lwowskiej przekazaliśmy na ten cel ponad 8000 euro na pomoc i rehabilitację ponad 100 dzieciom z rodzin poszkodowanych w wyniku działań wojennych.

Patronat Honorowy objął Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański,  Ks. Abp prof. dr hab. Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński,  Edward Dajczak Biskup Koszalińsko – Kołobrzeski, Wiktor Skworc Arcybiskup Metropolita Katowicki, Tadeusz Lityński Biskup Zielonogórsko – Gorzowski

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ