Sołectwo Rokietnica postawiło na integrację

0
835

Mottem przewodnim stoiska Rokietnicy na tegorocznym Rumpuciu była integracja. Temat okazał się trafiony w „dziesiątkę”. Nie tylko ze względu na zbieżność z jubileuszowym hasłem imprezy, ale i towarzyszący jej klimat. To, że mimo bardzo niesprzyjającej pogody żadnym złym siłom nie udało się „Rumpucia” odwołać i zakłócić, jest bowiem zdecydowanie efektem połączenia sił wielu życzliwych sobie osób.
Ponieważ od lat staramy się mówić i zjednywać mieszkańców do idei integracji, w sposób szczególny zaś z niepełnosprawnymi zmuszonymi na co dzień pokonywać wiele barier, chcieliśmy pokazać, jak wiele jest okazji do tego, aby podejmować w tym kierunku różnorakie działania. Efekt zależy tylko od dobrej woli i wspólnych chęci. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy podjęli to hasło i aktywnie włączyli się w organizację „zintegrowanego” stoiska Sołectwa Rokietnica na Rumpuciu 2.09.2017 roku.
Dziękuję pani Wandzie Koralewskiej i Elżbiecie Kram za prezentacje prac podopiecznych ze Stowarzyszenia ROKTAR oraz integrację osób zwiedzających z osobami z ROKTARU poprzez wspólne wykonywanie rękodzieł artystycznych.
Dziękuję panu Romanowi Gorajowi i jego pracownikom oraz panom Zdzisławowi Szatkowskiemu i Sylwestrowi Grolewskiemu za transport i utwardzenie terenu.
Szczególne słowa podziękowania składam mieszkańcom sołectwa Rokietnica: pani Wandzie Koralewskiej, państwu Małgorzacie i Dawidowi Wardowiczom, panom: Pawłowi Dankowskiemu, Zdzisławowi Szatkowskiemu i Wiesławowi Chojnackiemu oraz Dominice Gicala za reprezentowanie sołectwa w Potyczkach Sołeckich.
Gorąco dziękuję również dyr. Jackowi Gunera z firmy Strauss Cafe ze Swadzimia, który wydelegował czterech baristów, aby mieszkańcy oraz goście RUMPUCIA mieli możliwość skosztowania bezpłatnie firmowej kawy. Dziękuję piekarni pana Piotra Łakomego, którego pracownicy częstowali chlebem ze smalcem i ogórkiem.
Na końcu dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania stoiska sołeckiego, a których nie wymieniłem. Dziękuję tym, którzy nas odwiedzili i oddali na nas swoje głosy. Razem pokazaliśmy, że wspólnie zdziałać można naprawdę wiele.

Do zobaczenia za rok.
Sołtys Józef Fudala

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ