Rusza akcja „POSADŹ NA SWOIM”

0
1910

Do tego, że o środowisko naturalne należy dbać, nie trzeba nikogo przekonywać. I nie chodzi tu wyłącznie o wymiar globalny, ale również, a może przede wszystkim – lokalny. Dlatego poprawianie świata zamierzamy zacząć od siebie. Wspólnym pomysłem pracowników Urzędu Gminy w Rokietnicy i Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Bytkowie jest więc przygotowana akcja „POSADŹ NA SWOIM”.

Rozpoczęliśmy od stworzenia jej specjalnego, czytelnego logotypu. Odniesieniem dla autora projektu, Arka Chołżyńskiego, były tabliczki – etykiety roślin (np. stosowane do oznaczenia sadzonek w centrach ogrodniczych). Tabliczka może być zarówno znacznikiem rośliny, jak i znacznikiem miejsca („NA SWOIM”) – na wzór oznaczeń typu „nie deptać trawy” itd. Umieszczona w nim roślina doniczkowa ma na celu podkreślenie, że akcja ma też (a może i przede wszystkim) wymiar kameralny: wystarczą drobne nasadzenia, aby zmienić swoje otoczenie na lepsze – ogrody, balkony, kwietniki, czy nawet parapety. Wszystko to dopełniają gminne kolory – zieleń i żółć, które jeszcze bardziej podkreślają związek z lokalną społecznością.

W ramach akcji podejmiemy rozmaite działania mające na celu pokazanie, że zależy nam na ochronie, rozwoju i trosce o przyrodę najbliższą naszemu miejscu zamieszkania. Temu celowi zostaną dedykowane tegoroczne imprezy i akcje promocyjne. Oczywiście kontynuowane i rozwijane – jak dobrze posadzone i pielęgnowane rośliny – w następnych latach.

Ma ona służyć przede wszystkim Wam, Mieszkańcom, dlatego już dziś zapraszamy Was do współpracy. Śledźcie naszą stronę internetową, gdzie w specjalnie utworzonej zakładce „POSADŹ NA SWOIM” pojawiać się będą bieżące informacje na temat akcji http://rokietnica.pl/posadz-na-swoim/. Będziemy o niej również informować na naszym profilu rokietnica.pl na facebook’u. To samo działanie wdroży także w swoich internetowych mediach PUK.

Będziemy o tym również mówić, pisać w „Rokickich Wiadomościach”, prosić o udostępnianie  i mamy wielką nadzieję, że dołączy do nas silna grupa osób, którym to, co dzieje się wokół, nie jest obojętne J

POSADŹMY NA SWOIM!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ