ROSgwiazdka z De Mono – Rokietnickie Wierzby Wręczone

0
1506

Rokietnickie Wierzby, dobra zabawa i pozytywny klimat

Spotkanie sylwestrowo-noworoczne w Gminie Rokietnica to już tradycja. Po raz trzeci, pod szyldem ROSgwiazdki, odbyło się ono w konwencji Gali połączonej z otwartym koncertem zorganizowanej w hali Rokietnickiego Ośrodka Sportu. Jak co roku, 27 grudnia, w ramach imprezy miała miejsce uroczystość rozdania statuetek Rokietnickiej Wierzby przyznawanych m.in. za zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej, wspieranie miejscowych inicjatyw czy osiągnięte sukcesy, również te w skali kraju.

W tym roku to wyjątkowe wyróżnienie z rąk Wójta Gminy Rokietnica Bartosza Derecha i Przewodniczącego Rady Gminy Rokietnica Adama Piocha odebrali:

Andrzej Deckert

– emerytowany wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pasjonat myślistwa, aktywny członek Koła Łowieckiego. Autor publikacji z zakresu wychowania fizycznego oraz łowiectwa. Miłośnik Jeziora Kierskiego, aktywnie działający na rzecz jego ochrony. Autor stałej rubryki „Na zdrowie” w czasopiśmie gminnym „Rokickie Wiadomości”. Jeden z założycieli Akademii Wieku Dostojnego im. Marii Konopnickiej w Rokietnicy w 2008 roku i jej urzędujący Kanclerz. Pomysłodawca corocznego plebiscytu „Sportowiec z klasą” w Gminie Rokietnica.

Centrum Tenisowe Sobota

jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych powiatu poznańskiego, a zarazem największy w Wielkopolsce ośrodek sportowo-rekreacyjny. Chętnie i bezinteresownie angażuje się w gminne imprezy o sportowym i kulturalnym charakterze, m.in. Rokietnickie InteGRAcje, Rokietnica zaprasza Wielkopolan na rumpuć, Dożynki Parafialne w Rokietnicy czy Amatorski Turniej im. Marcina Matysiaka. Co roku gości uczestników Balu Mistrzów Sportu, podczas którego zbierane są fundusze na działalność gminnych klubów sportowych.

Ks. Krzysztof Andrzejewski

od 2004 roku proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Sobocie. Kustosz Sanktuarium Maryjnego pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Sobocie, najstarszego obiektu sakralnego na terenie gminy Rokietnica. Charyzmatyczny duchowny, organizator działalności społecznej i kulturalnej w parafii. Jeden z pomysłodawców i organizatorów obchodów 500-lecia kościoła w Sobocie, nad którymi patronat objęli wójtowie gmin Rokietnica i Suchy Las oraz Powiat Poznański.

Podobnie jak w minionych latach, o oprawę muzyczną gali, której tematem przewodnim był fragment ścieżki dźwiękowej z filmu „Mission: Impossible”, zadbała niezawodna Rokietnicka Orkiestra Dęta.

Pełną emocji i wzruszeń oficjalną część imprezy zakończyły przemówienia i życzenia noworoczne. Następnie nadszedł czas na prawdziwą muzyczną ucztę. Zespół De Mono świętujący w tym roku 30-lecie pracy artystycznej, na czele z charyzmatycznym wokalistą Andrzejem Krzywym, zaprezentował prawdziwe show. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć najbardziej znane przeboje grupy oraz utwory z ostatniej płyty. Poza niewątpliwym profesjonalizmem muzycznym duże wrażenie zrobił kontakt zespołu z publicznością. Optymizm i otwartość lidera zespołu zarażał słuchaczy, którzy z chęcią wtórowali wokaliście. Gromkie brawa po koncercie zakończonym dynamicznym bisem niewątpliwie można uznać za wyraz zadowolenia słuchaczy.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy sprawili, że zorganizowanie tego wydarzenia i jego sukces były możliwe. Są to:

 • Rokietnicki Ośrodek Sportu Sp. z o.o. w Rokietnicy
 • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Bytkowie
 • Zakład Usług Komunikacyjnych ROKBUS Sp. z o.o w Rokietnicy
 • Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminna w Rokietnicy
 • Zbyszek Starosta i Rokietnicka Orkiestra Dęta
 • Cukiernia u Kamilka Artur Lisiak
 • Piekarnia Piotr Łakomy
 • Małgorzata Karpiczak – Ostrowska i Kwiaciarnia „Zakątek”
 • Sołtys Sołectwa Rokietnica Józef Fudala
 • Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „Roktar”
 • Druhowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych
 • Funkcjonariusze Policji
 • Zdzisław Szatkowski

 

Dziękujemy również Wam, uczestnikom tego wydarzenia, za Waszą pozytywną energię i wszystkie miłe słowa. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję ROSgwiazdki 😊. Dokładnie za ROK

Katarzyna Sokulska

Referat Organizacyjny i Promocji UG Rokietnica

 

Szanowni Państwo,

ROSgwiazdka, to już rozpoznawalna rokietnicka marka. Z całą pewnością dzięki otwartości, klimatowi i ciągle zmieniającej się konwencji. Przede wszystkim artystycznej. Sięganie bowiem po kolejne muzyczne atrakcje jest jak układanka w kalejdoskopie – z każdym rokiem zmienia się jej konstelacja, koloryt i tempo. Cieszymy się bardzo, że taka konwencja sylwestrowo-noworocznych wydarzeń spotkała się z Waszą akceptacją. I choć godzenie gustów, oczekiwań, pokoleniowych zapatrywań nie jest łatwe, chcemy się z tym zmierzać. Budowanie relacji jest przecież wyzwaniem, które daje najwięcej satysfakcji. – Zyskanych mimo i czasami także pod wiatr. Traktujemy tą pracę z pasją. Wielokrotnie po godzinach i wbrew zwykłemu ludzkiemu zmęczeniu. Wielu dziwi wkładany w to zapał i energia. Inni z kolei pytają, czy nie da się inaczej. I tak być musi. Ważne tylko, by działać jak zespół. I za ten budowany RAZEM team chcemy Państwu, raz jeszcze, gorąco podziękować. Z noworoczną siłą i ciągle ponawianym zaproszeniem: do współpracy.

Danuta Potrawiak

Sekretarz Gminy Rokietnica

Zdjęcia : Adam Michta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ