Rokita Rokietnica rocznik 2009 na obozie w Kołobrzegu

0
2023

Trzynastu młodych piłkarzy z rocznika 2009 klubu Rokita Rokietnica uczestniczyło w pięciodniowym (od 7 do 9 lipca) obozie piłkarskim w Kołobrzegu, zorganizowanym przez trenera Jarka Króla oraz Sebastiana Urbanowicza.

Każdy dzień wypełniony był intensywnymi zajęciami treningowymi, wspólną zabawą oraz zorganizowanymi sparingami z klubami ze Świdwina i Kołobrzegu – Klub piłkarski Technik Świdwin, MKP Kotwica Kołobrzeg oraz Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg.

Cała grupa do Kołobrzegu wyruszyła autokarem  w czwartek 5 lipca tuż po godzinie ośmej, gdzie po godzinie trzynastej zameldowaliśmy się w ośrodku Millenium, w którym do dyspozycji w każdy dzień mieliśmy, halę sportową, basen oraz boisko do gry w mini soccer.

W trakcie trwania obozu, każdy z uczestników zapewnione miał pełne wyżywienie. Po obiedzie odbyliśmy trening na hali sportowej przygotowujący drużynę do zagrania meczów w dniu następnym z klubem Technik Świdwin oraz w sobotę z klubami Kotwicy Kołobrzeg. Wszystkie mecze odbyły się w walecznej ale sportowej atmosferze zwieńczone wspólnymi zdjęciami.

W trakcie trwania obozu rozegraliśmy również wewnętrzny turniej mistrzowski w systemie pucharu UEFA. W pierwszej fazie uczestniczy rozegrali mecze pomiędzy sobą. Najlepsi wyłonili między sobą zwycięzcę ligi mistrzów, a przegranym pozostał do wyłonienia mistrz ligi europy. Każdy wyszedł z turnieju zwycięsko, a walka była bardzo zacięta.

Pomimo wypełnionego dnia zajęciami od samego rana do późnego wieczora znalazł się również czas na basen, wspólną zabawę, wizytę w Bazylice konkatedralnej w Kołobrzegu, zwiedzanie okrętów wojennych w muzeum oręża polskiego, rejs po morzy statkiem Viking, ale co najważniejsze nie mogło się obyć bez kąpieli w morzu pod czujnym okiem ratownika.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Wałczu odwiedzając Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, gdzie mogliśmy zobaczyć, w jakich warunkach przygotowują się nasi Olimpijczycy w kajakarstwie oraz rozbujać wiszący most znajdujący się nad jeziorem Raduń.

W Rokietnicy we wspaniałych humorach zameldowaliśmy się tuż po godzinie 19 w poniedziałek, z  myślą o zorganizowaniu kolejnych obozów piłkarskich dla dzieci z klubu Rokita Rokietnica.

 

Przygotował Paweł Augustyniak

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ