ROKIETNICKIE ARCHIWUM CYFROWE już działa. Zapraszamy na fb

0
945

Z wolnością w polskim sercu

https://www.facebook.com/RokietnickieArchiwumCyfrowe/

Pod takim adresem znajduje się profil na fb, na którym można już zobaczyć pierwsze fotograficzne skarby nadesłane przez naszych mieszkańców.

Przypomnijmy:

Rokietnickie Archiwum Cyfrowe to projekt autorski Stowarzyszenia Rokietnica Wokół Nas. Współfinansowany ze środków Gminy Rokietnica i Starostwa Powiatowego w Poznaniu ma służyć do przeglądania zdjęć i dokumentów dotyczących dawnej Rokietnicy i okolic.

W wielu naszych domach przechowywane są  fotografie ludzi i miejsc związanych z dawną Rokietnicą i innymi miejscowościami gminy. Zapomniane zdjęcia często zachowują minione obrazy, widoki, pamiątki życia mieszkańców, przyrodę, a także wydarzenia dnia codziennego. Ich udostępnienie to swoiste świadectwo rdzennych Mieszkańców, którym chcą podzielić się z nowymi.

Udostępniane materiały, po obróbce, będą zapisywane w katalogach tematycznych strony internetowej www.Archiwum-Rokietnica.pl, która zostanie uruchomiona już jesienią.

W jaki sposób można przekazać zdjęcia lub dokumenty?

  1. można je przesłać w formie skanów na adres plik@archiwum-rokietnica.pl. Skany wybranych zdjęć lub dokumentów powinny być zapisane w formacie jpg o rozdzielczości do 300 dpi. Pliki powinny mieć nadane nazwy pochodzące od nazwiska przesyłającego: Nowak_1.jpg oraz załączony w treści maila opis: Kto jest na zdjęciu? rok wydarzenia, miejsce oraz ewentualna okazja. Im dokładniejszy opis, tym więcej będzie można znaleźć wspólnych wątków. Np.: Wesele Jana i Marii Nowaków, rok ok 1926, ul. Rolna (dawniej Kolejowa), obecni na zdjęciu…
  2. można skontaktować się z nami i umówić na spotkanie, przyjedziemy ze sprzętem i zeskanujemy zdjęcia lub dokumenty.
  3. można odwiedzić nas podczas sobotniego dyżuru, skorzystać ze skanera i od razu zapisać Państwa zbiory.

Informacje o miejscu i czasie dyżurów znajdziecie Państwo na FB Rokietnickie Archiwum Cyfrowe oraz w „Rokickich Wiadomościach”.

Przekazywanie i przechowywanie zdjęć na stronie jest nieodpłatne.

Kontakt :

  • Adam Michta 509 929 993,
  • Marita Lipska 693 936 311
  • Małgorzata Saternus 731 720 967
  • plik@archiwum-rokietnica.pl
  • adam@archiwum-rokietnica.pl
  • marita@archiwum-rokietnica.pl
  • FB Rokietnickie Archiwum Cyfrowe

W imieniu Stowarzyszenia Rokietnica Wokół Nas, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym projekcie. Dzięki niemu możemy ocalić ciągle bliską nam pamięć. Zapisując ją trwale w wielopokoleniowej kronice.

A oto pierwsze efekty projektowych działań przyjętych przez Państwa z zainteresowaniem i konkretnym odzewem:

OBECNI. ZAANGAŻOWANI – możesz oznaczyć swój udział w Roku Powstania Wielkopolskiego. Przyjdź i zabierz samochodową naklejkę.

Od 23 kwietnia 2018 w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Gminy w Rokietnicy każdy nasz mieszkaniec może zaopatrzyć się z okolicznościową naklejkę, którą wystarczy przytwierdzić na samochód – np. na tylnej szybie. To prosty, jednoznaczny dowód, że ta wyjątkowa rocznica i związanym z nią wydarzenia są dla Państwa ważne – że są w jakikolwiek sposób w WASZYCH SERCACH. Zachęcamy do udziału w tym „identyfikacyjnym” pomyśle. Miłym dodatkiem będzie nadesłane do nas zdjęcie potwierdzające użycie naklejki. Zachęcamy gorąco.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ