REKORDOWY VI BAL MISTRZÓW SPORTU ZA NAMI

0
2292

Rekordową kwotę udało się zebrać podczas tegorocznej edycji Balu. Zabawa była przednia, laureaci plebiscytu zostali nagrodzeni, cegiełki z losami rozeszły się w błyskawicznym tempie, a dochód z licytacji przerósł najśmielsze oczekiwania.

Celem Balu Mistrzów Sportu jest nagrodzenie najlepszych sportowców oraz wsparcie lokalnych klubów sportowych. Wiemy bowiem, że sport to nie tylko zaszczyty na podium, ale również ciężka i systematyczna praca. Doceniając codzienny trud zawodników, przyznano statuetki Sportowca z klasą, które w tym roku otrzymali:

I miejsce Dawid Grabowski Pokochał wioślarstwo 13 lat temu. Przez ten czas zdobył kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski wszystkich kategorii, mistrzostw Europy i Świata. W 2016 roku pojechał do Rio jako członek kadry olimpijskiej, gdzie zajął drugie miejsce w biegu rezerw. Wywalczył  również złoty medal Mistrzostw Świata w dwójce podwójnej.

II miejsce – Radosław Babica Bilard trenuje od 22 lat. Przez ten czas zdobył kilkadziesiąt medali podczas występów na Mistrzostwach Polski i Europy. W 2016 roku zdobył Mistrzostwo Polski w 10-bil.

II miejsce – Patryk Kulczyński Swoją przygodę z kajakiem rozpoczął 12 lat temu. Jest wielokrotnym Mistrzem Polski wielu kategorii. W 2016 roku zdobył m.in. srebrny medal na Mistrzostwach Polski K-4 na dystansie 1000m oraz 500m, wystartował również na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata i Europy. Statuetkę w imieniu laureata, podobnie jak w roku ubiegłym,  odebrali dumni rodzice.

Po części oficjalnej rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Przez cały wieczór na parkiet zapraszał DJ Norbi, który gwarantował zarówno podróż w lata 90., jak i najnowsze hity prosto z radiowych rozgłośni. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym wybrano Króla i Królową Balu. 3-osobowa komisja bacznie obserwowała uczestników. Biorąc pod uwagę taneczne zaangażowanie, dobrą zabawę oraz taneczną kreację, wybrano zwycięzców, którzy z nieskrywanym zaskoczeniem odebrali talony na szycie koszuli lub bluzki na miarę ufundowane przez Bukowiankę SA z rąk samej Pani Prezes.

Trudno było narzekać na nudę, bowiem w przerwach od tanecznych obrotów i podskoków odbywały się licytacje, podczas których można było wywalczyć naprawdę wspaniałe przedmioty. Dzięki hojności darczyńców i niejednokrotnie towarzyszącej jej konieczności zaciętej walki oraz dochodowi zebranemu ze sprzedaży chętnie kupowanych cegiełek udało się zgromadzić rekordową kwotę 7 030 zł! W drodze losowania zwycięskim klubem, do której trafi, został UKS „Błyskawica”.

Podziękowania należą się Gospodarzom i Sponsorom, którzy wsparli inicjatywę i stworzyli niepowtarzalny klimat. Są to: