Rekolekcje Wielkopostne w SP w Napachaniu

0
823

W dniach od 22 do 24 marca odbyły się rekolekcje szkolne. Przez trzy dni staraliśmy się stać tak dobrzy jak chleb. W tym czasie odwiedziło nas wielu gości: s. Renata ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek, która przybliżyła nam postać św. Brata Alberta, Fundacja Pro Publico, dzięki której obejrzeliśmy ciekawe seanse filmowe oraz s. Piotra ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek, która  opowiadając  o podopiecznych Hospicjum św. Elżbiety w Złotowie poruszyła nasze serca oraz pomogła nam zrozumieć, czym
jest bezinteresowna miłość i troska o bliźniego. Przy tej okazji w szkole przeprowadziliśmy również zbiórkę artykułów higienicznych, zabawek, ubranek itp., które stały się darem dla najmłodszych podopiecznych Hospicjum. Ilość zebranych rzeczy, ewangeliczna postawa i zaangażowanie wszystkich stały się najlepszym dowodem na to, iż czas rekolekcji nie był czasem straconym. Wydał wspaniałe owoce oraz pozwolił nam zrozumieć, co to znaczy być dobrym jak chleb zarówno w teorii jak i w praktyce.
Rekolekcyjny czas zakończyliśmy wspólną kanapkową ucztą, która odbyła się w atmosferze wzajemnej życzliwości i  radości.

 

Magdalena Tafelska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ