Regaty Błyskawica OPEN 2017

0
1133

Błyskawica Open

300 zawodników stawiło się po raz 22 na plaży w Pamiątkowie 9 września 2017 na Ogólnopolskich Regatach w Kajakarstwie Klasycznym „Błyskawica Open”. Piękna pogoda pozwoliła na komfortowe spędzenie kilku godzin na plaży poprzez obserwację emocjonującej walki zawodników z województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. Zawodnicy nie zawiedli i z radością rywalizowali ze sobą, dostarczając trenerom i tłumnie zgromadzonym kibicom satysfakcji z oglądania sportowych zmagań.

Bardzo dobrze spisali się gospodarze imprezy, którzy, dzielnie walcząc, często stawali na podium:

2 m. Jan Wiśniewski K-1 1000 m
3 m. Leon Wiśniewski K-1 1000 m
3 m. Leon Wiśniewski, Tomasz Piszora K-2 500 m
4 m. Nikodem Rzepczyński, Piotr Bieda, Marcin Grzechowski, Franciszek Habdas K-4
2 m. Franciszek Kupczyk, Jan Wiśniewski K-2 500 m
2 m. Nikodem Rzepczyński K-1 200 m
4 m. Marcin Grzechowski K-1 200 m
10m. Franciszek Habdas K-1 200 m
1 m. Dominik Rzepczyński K-1 500 m
1 m. Dominik Rzepczyński, Karol Garbacz (Sparta Augustów) K-2 500 m
2 m. Dominik Rzepczyński, Oleg Kindler, Jakub Kubiak, Karol Garbacz (Sparta Augustów) 4 x 200 m sztafeta

Wysokie lokaty naszych zawodników szczególnie cieszyły panią trener Małgorzatę Wardowicz.
W naszych zawodach brał udział zawodnik Sparty Augustów Karol Garbacz, który na czas zawodów został członkiem UKS Błyskawica. Był pod ogromnym wrażeniem imprezy, ilości startujących oraz atmosfery panującej na zawodach.

Na nasze zawody bardzo chętnie przyjeżdżają rodzice startujących zawodników, bo jak sami mówią, nigdzie nie ma tak pysznego ciasta pieczonego przez mamy zawodników i na żadnych zawodach nie ma tak ekspresyjnego spikera pana Wiesława Chojnackiego, który od 5 lat rewelacyjnie komentuje to, co dzieje się na wodzie i lądzie, przypominając w międzyczasie historię kajakarstwa.

Nie moglibyśmy zorganizować naszej imprezy Błyskawica Open gdyby nie wsparcie finansowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Urzędu Gminy Rokietnica i Powiatu Poznańskiego, dzięki któremu mogliśmy zakupić medale, puchary, nagrody dla zwycięzców oraz profesjonalnie zabezpieczyć startujących (karetka pogotowia ratunkowego, ratownicy WOPR i sędziowie PZKaj).

Dziękujemy także panu Wójtowi Gminy Rokietnica za objęcie patronatem naszej imprezy, Pani Sekretarz Danucie Potrawiak, radnej pani Sylwii Kiejnich i radnemu Powiatu Poznańskiego panu Przemysławowi Kiejnich oraz panu radnemu Ryszardowi Lubka i sołtys Mrowina-Cerekwicy pani Róży Lubka za pomoc materialną i podczas naszych zawodów i pani Natalii Siejek z Wydziału Promocji Powiatu Poznańskiego, która przez cały czas trwania zawodów dzielnie nam pomagała.
Serdeczne podziękowania Portalom Społecznościowym z Rokietnicy:

Stowarzyszenie Rokietnica Wokół Nas pan Adam Michta,

Nasza Rokietnica pan Krzysztof Michta,

Rokietnica24.pl pan Maciej Mikuła i Panu Rafałowi Depta za wspaniałe zdjęcia.

Pierwszy raz zawody były tak pięknie obfotografowane, a w wiadomościach sportowych Teleskopu relacja z zawodów zdominowała weekendowe wydarzenia sportowe, równocześnie promując sport kajakowy wśród dzieci i młodzieży.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ