Raport z inwestycji gminnych

0
927

Dobiegają końca prace przy realizacji inwestycji pn. „Rozbudowa Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy”. Trwają ostatnie roboty wykończeniowe (montaż mebli, okładzin wewnętrznych, uruchamianie instalacji wewnętrznych). Prowadzone są także prace polegające na zagospodarowaniu terenu wokół budynku oraz montaż instalacji fotowoltaicznej, która będzie wytwarzać energię elektryczną na potrzeby funkcjonowania budynku szkoły.

Zbliża się zakończenie przebudowy ul. Łanowej w Rokietnicy wraz z wlotem skrzyżowania ul. Zacisze. W ramach inwestycji wykonano już odwodnienie drogi (kanalizacja deszczowa, pompownia wód deszczowych i studnie wpustowe) oraz montaż sieci oświetlenia ulicznego. Obecnie trwają ostatnie roboty brukarskie. Informujemy, że oczekujemy na wykonanie złącza kablowo-pomiarowego na potrzeby zasilenia pompowni wód deszczowych oraz oświetlenia ulicznego. Przedmiotowe instalacje związane z funkcjonowaniem drogi zostaną uruchomione niezwłocznie po wykonaniu przyłącza i zabudowie liczników przez ENEA Operator Sp. z o.o.

Wkrótce zakończy się przebudowa nawierzchni ul. Pawłowickiej w Pawłowicach. W ramach zadania wykonano już jezdnię z betonu asfaltowego o szerokości 5,50m, na odcinku o długości około 980m (od końca istniejącej nawierzchni bitumicznej do ul. Piaskowej). Obecnie prowadzone są roboty związane z umocnieniem poboczy i porządkowaniem terenu.

Trwa rozbudowa ul. Towarowej i ul. Przemysłowej w Mrowinie. Zakończono odhumusowanie. Obecnie wykonawca przygotowuje podłoże pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni. Informujemy, że w związku z koniecznością jednoczesnego prowadzenia robót oraz zapewnienia ciągłego dojazdu do obiektów zlokalizowanych przy przebudowanej drodze, został wprowadzony ruch wahadłowy. Za utrudnienia przepraszamy.

W sierpniu planowane jest rozpoczęcie kolejnych inwestycji gminnych, m.in. planowana jest modernizacja nawierzchni ul. Ptasiej w Kiekrzu, przebudowa pasa drogowego ul. Obornickiej
w Bytkowie od ul. Porzeczkowej do ul. Pawłowickiej, a także przebudowa ulicy Głównej
w Krzyszkowie na odcinku od torów kolejowych do ul. Obornickiej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ