RAPORT z gminnych inwestycji

0
859

42 nowe lampy na osiedlu w Kobylnikach

24 października 2016 r. podpisano umowę z wyłonioną w przetargu firmą INSTALBUD Michał Prędki z Chrzypska Wielkiego na wykonanie zadania „Budowa oświetlenia ulicznego w obszarze ulic Szamotulska, Sadowa, Klonowa, Tulipanowa w miejscowości Kobylniki – etap I”. W ramach tego etapu przewidziano budowę odcinków oświetlenia oraz instalację 42 słupów z oprawami typu LED na ulicach: Kwiatowej, Brzozowej, Orzechowej, Grabowej, Dębowej, Jesionowej, Kasztanowej, Klonowej, Irysowej, Krokusowej, Fiołkowej i Tulipanowej. Budowa pozostałych odcinków sieci oświetlenia będzie kontynuowana w kolejnym etapie realizacji przedsięwzięcia.

Kolejne lampy w Krzyszkowie i Rokietnicy

W listopadzie br. podpisano także umowę na kontynuację budowy oświetlenia ulicznego w Krzyszkowie i Rokietnicy. Inwestycja przewiduje montaż 28 słupów oświetleniowych z oprawami typu LED na ulicach Jana Leona Kozietulskiego, Jana Henryka Dąbrowskiego, Księcia Adama Czartoryskiego, Józefa Wybickiego w Krzyszkowie oraz ul. Księcia Józefa Poniatowskiego w Rokietnicy.

Zakończenie robót związanych z budową oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Rokietnica planowane jest na I połowę grudnia.

Trakt Napoleoński z pulsującymi odblaskami

Pod koniec października br. na ul. Trakt Napoleoński w Rokietnicy (w rejonie osiedla Kalinowego i osiedla Parkowego) zamontowano punktowe elementy odblaskowe na dojazdach do wysp dzielących, spowalniających ruch pojazdów. Zastosowano przy tym także aktywne punktowe elementy odblaskowe ze światłem pulsacyjnym LED, które są ładowane w ciągu dnia wbudowanymi ogniwami fotowoltaicznymi. „Kocie oczka” włączają się automatycznie po zmroku i mają na celu ostrzeganie kierujących pojazdami przed załamaniem toru jazdy w rejonie wysp dzielących. Mamy nadzieję, że przyjęte rozwiązanie poprawi widoczność wysp i zwiększy bezpieczeństwo na przedmiotowym odcinku ul. Trakt Napoleoński w Rokietnicy, szczególnie w godzinach wieczornych i porannych oraz w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza.

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym, występującymi porannymi przymrozkami i mgłami, apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości pojazdu do warunków panujących na drogach.

Referat Inwestycji i Infrastruktury UG Rokietnica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ