Raport z gminnych inwestycji 19-09-2017

1
1867

Ul. Towarowa i Przemysłowa w Mrowinie

Trwa rozbudowa ul. Towarowej i ul. Przemysłowej w Mrowinie. Zakończono prace odwodnieniowe drogi. Trwa przebudowa zjazdów na posesje. Pas drogowy jest obecnie przygotowywany do ułożenia warstw bitumicznych. Informujemy, że w związku z koniecznością jednoczesnego prowadzenia robót oraz zapewnienia ciągłego dojazdu do obiektów zlokalizowanych przy przebudowanej drodze, nadal obowiązuje ruch wahadłowy. Za utrudnienia przepraszamy.

Ul. Łanowa w Rokietnicy

Zakończono roboty drogowe na ul. Łanowej w Rokietnicy wraz z wlotem skrzyżowania
ul. Zacisze. Za kwotę 990 150,00 zł brutto wykonano jezdnię o nawierzchni z betonowej kostki brukowej i szerokości 5,00m wraz z jednostronnym chodnikiem (ul. Łanowa) oraz pieszo-jezdnię o nawierzchni z betonowej kostki brukowej szer. 5,00m (wlot ul. Zacisze – długość około 12m, licząc od krawędzi jezdni ul. Łanowej). Wykonano także odwodnienie drogi (budowa sieci kanalizacji deszczowej, pompowni ścieków deszczowych i studni wpustowych) oraz oświetlenie uliczne. Informujemy, że oświetlenie uliczne oraz pompownia wód deszczowych zostanie uruchomiona niezwłocznie po zabudowie liczników przez ENEA Operator Sp. z o.o.

Ul. Pawłowicka w Pawłowicach

Zakończono I etap przebudowy nawierzchni ul. Pawłowickiej w Pawłowicach. W ramach inwestycji opiewającej na kwotę 1 204 170,00 zł brutto wykonano jezdnię z betonu asfaltowego o szerokości 5,50m, na odcinku o długości około 980m (od końca istniejącej nawierzchni bitumicznej do ul. Piaskowej) oraz remont istniejących przepustów.

Ul. Ptasia w Kiekrzu

Rozpoczęto zadanie inwestycyjne polegające na modernizacji nawierzchni ul. Ptasiej w Kiekrzu. Obecnie wykonawca przygotowuje podłoże pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni. W ramach inwestycji wykonano już odwodnienie drogi  (sieć kanalizacji deszczowej i studnie wpustowe). Rozpoczęto układanie krawężników. W dalszym etapie przewidziano wybudowanie jezdni o nawierzchni bitumicznej i szerokości 5,50m, a także wykonanie oświetlenia ulicznego.

Referat Inwestycji i Infrastruktury

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ