Rajd rowerowy „Ku pamięci”

0
779
SONY DSC

17 czerwca br. odbyła się 11 edycja rajdu rowerowego tym razem pod nazwą „KU PAMIĘCI”. Rajd ten poświęcony był pamięci Powstańcom Wielkopolskim.

Trasa rajdu była jak zwykle wymagająca, ale dostosowana do możliwości wszystkich uczestników. Rowerzyści wystartowali o godzinie 10.00 z Cerekwicy i około 11.30 dotarli na półmetek rajdu do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kiekrzu.  Po krótkim odpoczynku i lekkim posiłku peleton wyruszył w stronę mety, czyli na boisko sportowe                         w Cerekwicy.

Organizatorzy – Lokalna Grupa Działania Dolina Samy, Gmina Rokietnica oraz Powiat Poznański – po zakończeniu rajdu nie kryli zadowolenia. Mieli ku temu powody, bo impreza naprawdę się udała. Dopisała pogoda – było ciepło i słonecznie, dopisała frekwencja – trasę zaliczyło ponad 520 osób, no i co bardzo ważne – nie doszło do żadnych upadków ani kolizji. Wielka w tym zasługa policjantów, straży pożarnej, służby medycznej i wielu wolontariuszy z Komandorem Rajdu Ryszardem Lubką na czele.  Główni sponsorzy rajdu – Powiat Poznański i Gmina Rokietnica – także nie zawiedli, hojnie fundując liczne atrakcyjne nagrody.

Kto nie był, niech żałuje, ale nic straconego. Odkurzyć rower, trochę potrenować i do zobaczenia za rok.

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Rokietnica.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZ prac Rady Gminy
Następny artykułUWAGA ROLNICY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ