Przedszkole PTYŚ

0
955

Grudzień to czas świątecznych przygotowań, czas magiczny, w Przedszkolu Ptyś dzieci piekły pierniki, przygotowywały ozdoby na choinkę i do sali, pisały listy do Mikołaja i oczywiści uczyły się kolęd i pastorałek. Wszystko się zaczęło wówczas, gdy 6 grudnia grupa Przyrodników wybrała się na wycieczkę do krainy bombek. Przedszkolaki poznały proces tworzenia szklanych ozdób choinkowych, dostały swoją personalizowaną bombeczkę ale i tak największą frajdą był jazda autokarem. Wycieczka chyba bardzo zmęczyła dzieci bo większość z nich przespała całą drogę powrotną. Po powrocie do przedszkola czekała na nas miła niespodzianka, pod przedszkolnym kominkiem znaleźliśmy małe upominki J Święty Mikołaj o nas nie zapomniał !

 

Miłym akcentem okresu przedświątecznego były warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których rodzice wraz z dziećmi wykonywali ozdoby i kartki świąteczne a dodatkiem było rodzinne pieczenie pierników, które później zostały ozdobione i zjedzone z apetytem J.. Praca z rodzicami sprawiła dzieciom wiele radości, dlatego warsztaty uznajemy za udane J

22 grudnia przedszkole odwiedził Gwiazdor, który śpiewał kolędy z dziećmi, rozdał prezenty a na koniec robił sobie zdjęcia z każdym przedszkolakiem. Po wizycie Gwiazdora mieliśmy czas na rozpakowanie i zaprezentowanie swoich prezentów kolegom i koleżankom. W ten ostatni dzień pobytu w przedszkolu, w Starym Roku, wszyscy rozstali się w dobrych humorach i życzyli sobie, by Nowy Rok był równie udany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ