Wieści z BAJECZKI …

0
1760

„Otwarte drzwi dla przyszłych przedszkolaków”

7 marca w progach Przedszkola Bajeczka zawitali rodzice i ich pociechy, które już wkrótce staną się przedszkolakami. Czekały na nich miłe niespodzianki. Każda sala przygotowała dla maluszków różne atrakcje, z których wszyscy mogli korzystać do woli. Dzieci brały czynny udział w zajęciach plastycznych, sensorycznych, ruchowych, muzycznych, sportowych i zabawach swobodnych. Nasi goście mieli okazję zapoznać się z murami przedszkola, dopytać nauczycieli i pracowników o najważniejsze kwestie i złożyć dokumenty rekrutacyjne. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało. Do zobaczenia we wrześniu.

                                                                                                                                  Anna Świst

„Nocowanie w Bajeczce”

28 lutego w przedszkolu Bajeczka miała miejsce niesamowita przygoda. Dzieci z grupy Słoneczka przybyły z ogromnymi torbami, wypełnionymi niezbędnymi rzeczami. Wyglądały tak, jakby przyjechały do przedszkola na tygodniowy biwak. Przedszkolaki bardzo szybko pożegnały się z Rodzicami. Na początku spotkania każdy wybrał sobie wygodne miejsce do spania, rozłożył karimatę, śpiwór i wówczas nadszedł czas na zabawy. Była przysięga dzielnego przedszkolaka, zabawy grami przyniesionymi z domu, zabawy umysłowe, ruchowe, plastyczne. Nie zabrakło wspólnego posiłku. Wszyscy ze smakiem zajadali się pyszną pizzą. Po wieczornej toalecie była kolejna atrakcja – pidżama party. Przy światłach latarek dzieci chwaliły się swoimi tanecznymi umiejętnościami. Nadszedł jednak czas na uśpienie milusińskich. Nie mogło zabraknąć wieczornego drapania po pleckach, przytulenia, czy całusa na dobranoc. Mimo tylu wrażeń nie było problemu z zasypianiem i poranną pobudką. Na śniadanie dzieci zjadły smakołyki przygotowane przez Rodziców – za które bardzo serdecznie dziękujemy. Słoneczka już czekają na następną nockę. To był niezapomniany czas.

                                                                                                                                                Alicja Gałęzewska

„Krasnoludki” poznają zawody swoich najbliższych.

             Środa, 3 marca na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków z grupy „Krasnoludki’. Tego dnia uczestniczyły w warsztatach cukierniczych na terenie Marketu Auchan – Komorniki. Obserwowały jak wyrabia się ciasto, z którego piecze się chleb. Z czego powstają ciasteczka, rolady i pizza. Samodzielnie dekorowały mini tartę. Najprzyjemniejszym momentem pobytu w pracowni cukierniczej była degustacja wszelkich słodkości. Na koniec pobytu w markecie miał miejsce jeszcze jeden, niezbędny w czasie zakupów, element. Opłacenie należności w kasie. Dzieci, pod czujnym okiem pań kasjerek, przyuczyły się jak poprawnie skanuje się kod kreskowy, którego z przycisków należy użyć, aby poznać wartość zakupionych towarów.

            Niemniej interesującą przygodą dla dzieci były odwiedziny w przedszkolu mamy Nikoli – Pani Sylwii. Opowiedziała przedszkolakom na czym polega jej praca. Pani Sylwia jest kosmetyczką. Zachęcała do starannego i dokładnego mycia rąk, paznokci i zębów. Uświadomiła, że wiele chorób wynika z nienależytej higieny. Na koniec, za sprawą dziecięcego makijażu, wszystkie dzieci zamieniły się w ulubione postacie z bajek. Radość na ustach naszych najmłodszych oraz częste wspominanie tych wydarzeń, stanowią najlepsze podziękowanie za poświęcony im przez dorosłych czas i uwagę.

Maria Cierpikowska

„Kolorowa i smaczna wata cukrowa”

6 marca z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet  grupę „Myszki” z Przedszkola „Bajeczka” w Rokietnicy spotkała słodka niespodzianka. Rodzice Hani, Państwo Urbańscy zorganizowali warsztaty cukiernicze, a dokładniej warsztaty w „kręceniu waty cukrowej”. Na początku dzieci dowiedziały się, że wata cukrowa to puszysty przysmak wytworzony z cukrowych nitek nawiniętych na patyk. Całość wzbogacają wielobarwne barwniki do waty cukrowej. Z pomocą mamy Hani „Myszki” same kręciły kolorowe chmury cukrowego puchu. Białe nitki nawijały się zgrabnie same na patyk, a dziecięce oczy robiły się coraz większe ze zdziwienia i podekscytowania.  Następnie, pobudzając zmysł smaku, wszyscy zajadali słodki przysmak, który kojarzy nam się z beztroską i szczęśliwymi latami dzieciństwa.

Było bardzo kolorowo i słodko, a zapach waty cukrowej unosił się w przedszkolu do końca dnia.

Dziękujemy Państwu Urbańskim za super niespodziankę dla dzieci. Podziękowania również dla Cateringu „U Leniwej Danuty” za udostępnienie sprzętu.

                                                                                                                          Agnieszka Kożuchowska

„ Niecodzienny gość w przedszkolnych progach Bajeczki”

Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostają w pamięci najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. Z tego też powodu w dniu 06 marca do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość. Dzieci odwiedziła Pani leśnik Barbara Czołnik. W trakcie spotkania opowiedziała dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska, o tym, że lasy są zielonymi płucami naszej planety. Pani Basia uświadomiła dzieciom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko i jak często zapominają o tym poprzez zanieczyszczanie lasów śmieciami i stwarzaniem zagrożeń pożarowych. Niecodzienny gość opowiadał również o zwierzętach- mieszkańcach lasów, warunkach ich życia, zwyczajach. Wizyta leśnika to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Pani Basi bardzo dziękujemy za poświęcony czas, niespodzianki w postaci kolorowanek, kredek oraz gry edukacyjnej. Mamy także nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje kolejnymi odwiedzinami i na stałe wpisze się w kalendarz naszego przedszkola.

Joanna Miecznik-Kluczykowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ