Pożegnamy przedszkole, pokłonimy się szkole, nową drogą pójdziemy odważnie

0
849

Lato przede wszystkim jest czasem  beztroski, jednak okresem, w którym życie przedszkolaka zostaje wywrócone do góry nogami. Pojawiają się nowe znajomości, atrakcje ale i zagrożenia. Ciocie z Ptysia starały się jak najlepiej przygotować ich do wakacji,  dzieci przypomniały sobie numery alarmowe oraz jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych a to wszystko po to aby każdy z nas wrócił cały i zdrowy.

Lipiec i sierpień, w naszym przedszkolu to czas odpoczynku i zbierania sił na nowy rok przedszkolny. Mimo tego staramy się uatrakcyjnić dzieciom pobyt w przedszkolu. W lipcu dzieci miały możliwość pogłębienia wiedzy na temat sąsiadów Polski. Odbyliśmy podróż po wszystkich sąsiadujących z nami krajach. Poznaliśmy ich zwyczaje, zwroty grzecznościowe oraz usłyszeliśmy ciekawostki o każdym z nich. Miesiąc sierpień upłynął nam pod hasłem „Kinowe wakacje”. Jedna z naszych klas zamieniła się w prawdziwą salę kinową, w której co piątek wyświetlaliśmy największe bajkowe hity. Dzieci jak to w kinie, same mogły wybrać miejsce oraz repertuar.

Pierwszy dzwonek zabrzmiał w szkole dopiero 04.09, my również przedłużyliśmy przedszkolakom wakacje. Spotkanie z przedszkolem poprzedziły balik. 31 sierpnia uroczyście pożegnaliśmy wakacje, było dużo śmiech i zabaw a na koniec słodki poczęstunek. Wakacje – widzimy się za rok !

Drodzy rodzice, jeśli szukacie bezpiecznego i przyjaznego miejsca dla swoich dzieci zapraszamy do punktu opieki dziennej przy przedszkolu Ptyś przy ul. Kasztanowej w Kiekrzu. Przyjmujemy dzieci od 1roku do 2,5 lat.  Zapraszamy J

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ